Політика
Європа
Робота у Польщі: у яких сферах найбільший дефіцит працівників
У Польщі в березні були відкриті 85 тисяч вакансій. Великий дефіцит кадрів посилюється відтоком українців до інших країн Європи.
Яких працівників найбільше не вистачає у Польщі, РБК-Україна розповідає з посиланням на money.pl.
Найбільше вакансій – у сфері логістики і виробництва
Найбільша потреба на польському ринку праці – у працівниках вузької спеціалізації на виробництва. Зокрема, електриків і електромонтерів, механіків, інженерів з автоматизації, зварювальників, слюсарів. Також – операторів навантажувачів і робітників, які виконують прості повторювані дії.
У сфері логістики найбільша потреба – у водіях вантажівок.
За словами представників компаній з працевлаштування, на ситуацію вплинув відтік українських мігрантів, які вибирають інші європейські країни. Самі поляки також через інфляцію та економічні умови в Польщі все більше їдуть працювати до Німеччини чи Нідерландів.
Не допомагають роботодавцям набрати необхідну кількість працівників навіть підвищення зарплат з пакетами пільг за робочий час.
Згідно з даними компанії Trenkwalder, оператору навантажувача готові платити до 5873 злотих (57,7 тис. грн) до відрахування податків.
Яких вакансій зараз багато для українців
У Європі вакансій стає більше, бо починається виробничий сезон та у розпалі сезонні польові роботи, звертають увагу в міграційній платформі EWL.
"Робота для українців, де знання мови і навички не вимагаються, також є. Це переважно вакансії у Східній Європі", - розповіла РБК-Україна керівниця міжнародної рекрутації платформи EWL Маргарита Нестеренко.
У Польщі є вакансії на заводи з виробництва м’ясної продукції, у машинобудівній галузі. Також потрібні працівники на логістичні склади для комплектування замовлень. Зарплата - 4-5 тисяч злотих на руки в місяць (39-49 тис. грн).
Також з середини квітня почалися сезонні роботи на полях. У сільському господарстві в першу чергу шукають працівників для збору полуниці.
Нагадаємо, ми писали, чим загрожує нелегальна робота для українців у Польщі. Торік виявили майже 5 тисяч українців на такій роботі.
Також експерти сказали, чи буде відтік біженців після скасування пільг. Очікується, що зміни не вплинуть на працевлаштованих українців.