<
НОВИНИ ДНЯ: Підморгування Путіну і торгівля українськими територіями: чого очікувати від Трампа, якщо він стане президентом  Спека в Україні піде на спад, але не скрізь: синоптики дали прогноз на вихідні  Уряд пропонує збільшити військові видатки на 500 млрд гривень: на що підуть кошти  Чи відступить спека у найближчі 10 днів: з'явився прогноз  17 липня спека до +39°, подекуди пройдуть дощі  Кияни пережили ще один найспекотніший день в історії спостережень  В Україні 17 липня буде найспекотніший день року: прогнозвсі новини дня
12.05.2024 287

Українські ув’язнені на фронті: офіцер ЗСУ вказав на важливі нюанси

Перебування колишніх в’язнів у спеціальних військових підрозділах може бути недоцільним.

a34c9017677281439c8d16fb21867748_12.05.24

Можливість відправитися на фронт за контрактом потрібно дати насамперед тим людям, які скоїли неважкі або ненавмисні злочини. При цьому колишніх в’язнів не варто ізолювати у спецпідрозділах. Пише ТСН. 

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Київ 24" офіцер ЗСУ та волонтер Мирослав Гай.

Він зазначив, що оскільки мобілізаційний ресурс України набагато менший, ніж в Російській Федерації, а в російській армії практикують амністію для засуджених у разі підписання контракту, то застосовувати такий підхід до українських в’язнів виправдано.

“Якщо людина скоїла ДТП або завдала шкоди комусь не навмисно, а через випадок, то такій людині, якщо в неї є бажання і їй дозволяє здоров’я, варто було б давати шанс відправитись на фронт", - вважає Мирослав Гай.

Але при цьому він відзначив, що перебування колишніх в’язнів у спеціальних військових підрозділах може бути недоцільним.

“У людей, які довго перебували в ув’язненні, склалися певні соціальні стереотипи поведінки. І я вважаю, що їм би було набагато легше адаптуватися до роботи в Збройних силах України, якби вони були змішані в нормальних підрозділах з нормальними колективами бійців. Просто за рахунок законів соціальної поведінки вони б контролювали і їхню соціалізацію, і їхнє навчання, і вони б переймали традиції і правила поведінки тих колективів, куди вони прибувають, а не створювали б якісь нові організовані групи саме з ув’язнених, у яких є свій стиль поведінки, якісь свої кодекси, свої якісь життєві правила", - наголосив Гай.

Нагадаємо, 8 травня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених осіб. Така категорія мобілізованих служитиме в спеціальних підрозділах.

Оценка материала:

5.00 / 2
Українські ув’язнені на фронті: офіцер ЗСУ вказав на важливі нюанси 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
12.05.2024 287
Еще колонки: Колонки / Блоги