НОВИНИ ДНЯ: Тільки три знаки Зодіаку від природи притягують багатство та гроші  Сили оборони вдарили по НПЗ у Туапсе й Пермі та знищили «Бук-М3» на ТОТ: деталі від Генштабу  Чи можна купити страховий стаж для пенсії, якщо ніколи не працювали  Гра на виснаження: чим війна 2026-го відрізняється від попередніх років і як це впливає на РФ  Україна нарощує валютну виручку від агроекспорту завдяки переробці: чому це важливо  Скринінг здоров’я 40+: які аналізи можна здати безкоштовно  Розлучення в Україні можуть суттєво ускладнити: що не так з Цивільним кодексомвсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
18.05.2024 570

Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених. Це сталося у п'ятницю, 17 травня.

1_67a90a43b65033ac92694570d5b1ec69_650x410_18.05.24

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на картку закону № 11079-1 на сайті Верховної ради.

Згідно з документом, деякі категорії засуджених та ув'язнених в Україні зможуть на добровільній основі піти на службу в армію. Це буде служба за контрактом під час воєнного стану.

Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які погодять підписати контракт. Проте мобілізуватися до армії зможуть не всі. Рішення ухвалює суд.

У Міноборони пояснювали, що мобілізовані ув'язнені будуть служити у спеціальних підрозділах. Крім того, потрібний висновок військово-лікарської комісії та готовності командира прийняти таку особу на службу.

До армії не зможуть мобілізувати осіб, які відбувають покарання або були засуджені за:

  • злочини проти національної безпеки України (ст. 109 - ст. 114-2 Кримінального кодексу);
  • вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного зі зґвалтуванням або сексуальним насильством (ч. 2 ст. 115 ККУ);
  • за кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (кримінальні правопорушення, передбачені ст. 152 - 156-1 ККУ);
  • тероризм (кримінальні правопорушення, передбачені ст. 258 - 258-6 ККУ);
  • ДТП зі смертельним наслідком вчинене під впливом наркотиків чи алкоголю (ч. 4 ст. 286-1 ККУ).

Також обмеження діятимуть на ув'язнених за особливі тяжкі корупційні злочини.

Скільки в Україні засуджених

У Міністерстві юстиції повідомляли, що станом на 15 травня 2024 року у тюрмах перебуває 27471 засуджений, серед них 1538 жінок. Згідно з опитуванням, яке проводив Мін'юст у квітні, близько 4,5 тисячі засуджених були готові піти до армії в обмін на дострокове звільнення.

Раніше глава Мін'юсті Денис Малюська зазначив, що потенційно в Україні нараховується від 10 до 20 тисяч засуджених, яких можуть мобілізувати на службу за контрактом.

Оценка материала:

5.00 / 2
Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
18.05.2024 570
Еще материалы раздела «Ранкова кава»