<
НОВИНИ ДНЯ: Демократи стежать, Трамп радіє. Чи позначаться обмовки Байдена на участі у виборах у США  Пекуче сонце і спека до +42: прогноз погоди в Україні на 13 липня  Аномальна спека: у Києві зафіксовані одразу три температурні рекорди  Без опадів та до + 34°С: прогноз погоди по Київщині на 11 липня  Спека посилиться - подекуди до 40°  Втрачено єдину в країні онкогематологічну лабораторію: що відомо про руйнування в "Охматдиті"  В деяких областях України 10 липня пройдуть дощівсі новини дня
Політика
Україна
21.05.2024 399

Хто і де може вручати повістки: що каже новий закон про мобілізацію

В Україні з 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію, який зокрема дещо змінив правила вручення повісток. Відтак робити це можуть не лише працівники військкоматів. Більше того стало відомо, яку роль у цьому процесі виконувати поліцейські.

_gettyimages_1980869286_927ff5c10515de3963577d8e1f308108_650x410_21.05.24

Детальніше про те хто і де має право видавати повістки - пише РБК-Україна.

Хто і де має право вручати повістку

Відповідно до нового закону, чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані оновити свої облікові дані протягом двох місяців. І зробити вони можуть це серед іншого за викликом, тобто після вручення повістки. Законодавством визначено, що вручити її можуть:

 • представники ТЦК, органу СБУ та підрозділу Служби зовнішньої розвідки (залежно від того, де військовозобов'язаний перебуває на обліку)
 • представники органу місцевого самоврядування (сільських, селищних рад та міських виконкомів)
 • роботодавець (керівник підприємства, де працює військовозобов'язаний);
 • керівники навчальних закладів (за наявності розпорядження ТЦК);
 • управителі багатоквартирних будинків (ОСББ)

Під час вручення повістки представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки на вимогу громадянина, якому вручається повістка, зобов’язані назвати свої прізвища, ім’я та по батькові, посади, а також пред’явити службові посвідчення.

У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов’язаний з’явитися у зазначені у ній місце та строк.

При цьому місця, де можуть вручати повістки суттєво не змінилися. Це - місце роботи, проживання, на вулиці, у парках та в інших громадських місцях. Робити це можуть також і на блокпостах.

Що стосується поліції, новий закон визначає, що поліцейські будуть брати участь у заходах щодо оповіщення разом із представниками ТЦК, забезпечуючи порядок під час вручення повісток, але не вручатимуть їх.

Що має бути вказано в повістці

У повістці про виклик до ТЦК та СП мають бути зазначені:

 • прізвище, ім’я та по батькові і дата народження громадянина, якому адресована повістка;
 • найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що видав повістку;
 • мета виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
 • місце, день і час явки за викликом;
 • підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;
 • реєстраційний номер повістки;
 • роз’яснення про наслідки неявки і про обов’язок повідомити про причини неявки.

Для громадян, які самостійно прибули до військкомату та підлягають направленню на навчання у зв’язку з призовом на військову службу час явки до ТЦК та СП встановлюється протягом двох місяців з дня проходження ВЛК.

Поважні причини, за яких можна не приходити до ТЦК

Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці визнаються:

 • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
 • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до ТЦК, повідомити про причини неявки, звернувшись до зазначеного у повістці територіального центру комплектування або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує 7 календарних днів.

Важливо. За ігнорування повісток або відмову від проходження від ВЛК українцям загрожують нові штрафи, які встановлені для громадян в межах від 17 000 до 25 500 гривень. Відповідний закон вже підписано главою держави.

Нагадаємо, в Україні від учора запрацював новий закон що стосується мобілізації та військового обліку. Згідно з яким всі призовники, військовозобов’язані та резервісти протягом 60 днів мають уточнити дані. Для цього можна з’явитись до ТЦК, у ЦНАП або скористатися електронним кабінетом під назвою Резерв+.

Крім того, тепер чоловіки повинні мати й носити при собі військово-облікові документи та пред'являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

Також ми писали, що президент Володимир Зеленський підписав закон щодо добровільної мобілізації засуджених, Кабмін затвердив нову форму військового квитка, а МЗС відновить надання консульських послуг для військовозобов'язаних за кордоном.

Оценка материала:

5.00 / 3
Хто і де може вручати повістки: що каже новий закон про мобілізацію 5.00 5 3
Політика / Україна
21.05.2024 399
Еще материалы раздела «Україна»