<
НОВИНИ ДНЯ: Підморгування Путіну і торгівля українськими територіями: чого очікувати від Трампа, якщо він стане президентом  Спека в Україні піде на спад, але не скрізь: синоптики дали прогноз на вихідні  Уряд пропонує збільшити військові видатки на 500 млрд гривень: на що підуть кошти  Чи відступить спека у найближчі 10 днів: з'явився прогноз  17 липня спека до +39°, подекуди пройдуть дощі  Кияни пережили ще один найспекотніший день в історії спостережень  В Україні 17 липня буде найспекотніший день року: прогнозвсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
24.05.2024 299

Кадровий голод. На яку роботу у Польщі найбільше шукають працівників

У Польщі зростає дефіцит кадрів попри підвищення зарплат. Роботодавцям все складніше знайти робітників на сезонні роботи.

gettyimages_1140858706_5743a50084a133b48ba522af4b546268_650x410_24.05.24

Кадровий голод відчутний також у багатьох галузях на ринку праці, повідомляє РБК-Україна з посиланням на міграційну платформу EWL.

Середня зарплата у Польщі, за даними Головного статистичного управління, у першому кварталі 2024 року складає 8147,38 злотих (82,4 тис. грн). Порівняно з минулим роком зарплати зросли на 14,4%.

Влітку у Польщі можна заробити 5-9 тис. злотих (50-91 тис грн), але вже другий рік країна відчуває кадровий голод. Зазвичай на сезонні роботи влітку приїжджають українців, але тепер вони обирають країни Західної Європи через вищі зарплати та відкритість їхніх ринків, зазначають фахівці платформи EWL.

"На сезонних роботах нині можна заробити до 9 тисяч злотих. Це короткострокова робота в агросекторі, де зарплата залежить від кількості робочих годин і продуктивності. Така робота підходить людям, які звикли до фізичної роботи. В основному, її обирають українці, які живуть в селах і мають власні господарства", - розповідає директорка рекрутації платформи EWL Мар’яна Семенюк.

За її словами, це може бути також сезонна робота на будівництві чи логістичних складах з пакування одягу. З огляду на наближення сезону розпродажів, кількість вакансій в сфері логістики значно збільшується.

Крім цього, польські роботодавці пропонують роботу на виробництві, в автомобільній галузі та сфері послуг, де також у літній сезон кількість вакансій росте. Фактично в кожній з цих галузей стикаються з дефіцитом кадрів.

Роботодавці в сфері послуг та готельному бізнесі нарікають на те, що складно найти працівників на зарплату у 6 тис. злотих (60,6 тис. грн).

Дефіцит працівників транспортної галузі теж вагомий – за ​​різними оцінками, не вистачає від 150 до 300 тисяч водіїв.

"Польща вже другий рік поспіль відчуває такий серйозний кадровий голод у літній сезон. Це пов’язано з тим, що українці, які зазвичай приїжджали до Польщі на сезонні роботи, тепер також можуть заробляти у Німеччині, Нідерландах чи інших країнах Західної Європи вдвічі-втричі більше", - пояснює експерт.

Станом на березень 2024 року у Польщі було понад 50 тисяч вакансій. У 27 професіях відчутний кадровий дефіцит. Є галузі, де щороку не вистачає працівників: у торгівлі, промисловості, охороні здоров'я, соціальній допомозі. У 2024 році також відчутна нестача кадрів у силових структурах та вчителів.

Нагадаємо, ми писали, як у Польщі змінилося ставлення до працівників із України. Українців цінують за працьовитість.

Також ми розповідали, що у Польщі критичний дефіцит працівників із України. Через брак сезонних працівників під загрозою врожай полуниці.

Оценка материала:

5.00 / 2
Кадровий голод. На яку роботу у Польщі найбільше шукають працівників 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
24.05.2024 299
Еще материалы раздела «Ранкова кава»