<
НОВИНИ ДНЯ: Байден про угоду з Україною: США не відправлятимуть війська, але будуть давати зброю  Росія втручатиметься у вибори президента США, щоб скоротити підтримку України, - Bloomberg  Замороженого на 46 000 років черв'яка повернули до життя – він почав народжувати дітей  У Раді відповіли, чи буде економічне бронювання від мобілізації  Ваші котлети стануть ресторанною стравою: до фаршу потрібно додати всього лише один інгредієнт  Ціна історії: через унікальну археологічну знахідку в Греції призупинили важливе будівництво  ЗСУ можуть намагатися послабити ППО РФ напередодні поставок F-16, - ISWвсі новини дня
Політика
Україна
25.05.2024 244

Як шукатимуть ухилянтів через "Оберіг": в ТЦК розповіли подробиці

Дані для реєстру військовозобов’язаних "Оберіг" збирають з уже наявних реєстрів.

700beeb1d5f94e637c5f4e8a0e667a89_25.05.24

Сервіс "Оберіг" збирає інформацію з різних реєстрів — до прикладу, платників податків. Тому за цими даними ТЦК може знайти роботодавця розшукуваного військовозобов'язаного та через нього організувати прибуття цієї людини до військкомату. Пише ТСН. 

Про це повідомив заступник очільника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва підполковник Павло Литвин, пише "Громадське".

"Паперовий облік військовозобов’язаних мав суттєву ваду: людина формально перебувала на обліку, а реально ТЦК не знав, де її шукати. Начебто маємо десятки тисяч військовозобов’язаних, а поповнити армію нема ким. Спробуй, вручи повістку, якщо людина не відчиняє тобі двері…", — зазначив Литвин.

З його слів, територіальний центр комплектування як установа працює цілодобово, проте це не означає, що послуги надаються 24/7. Відомо, що людей, які захочуть під час комендантської години стати відвідувачами ТЦК, мають передати поліції як порушників, а іншою причиною є людський фактор.

В Україні 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Ним передбачено, що військовозобов'язані громадяни протягом 60 днів повинні уточнити свої облікові дані. Днями Міноборони анонсувало запуск застосунку "Резерв+", у якому можна це зробити.

Що таке реєстр "Оберіг"

"Оберіг" – це єдиний електронний реєстр призовників, військовозобовʼязаних і резервістів віком від 18 до 60 років, який збирає, зберігає та обробляє дані для військового обліку.

Раніше вся інформація зберігалась здебільшого в паперових картках у ТЦК. Ці дані можна було легко "загубити" або втратити.

Тепер реєстр "Оберіг" має спростити процес мобілізації до лав ЗСУ, підвищити ефективність роботи ТЦК та запобігати корупції.

Оценка материала:

5.00 / 2
Як шукатимуть ухилянтів через "Оберіг": в ТЦК розповіли подробиці 5.00 5 2
Політика / Україна
25.05.2024 244
Еще материалы раздела «Україна»