<
НОВИНИ ДНЯ: Байден про угоду з Україною: США не відправлятимуть війська, але будуть давати зброю  Росія втручатиметься у вибори президента США, щоб скоротити підтримку України, - Bloomberg  Замороженого на 46 000 років черв'яка повернули до життя – він почав народжувати дітей  У Раді відповіли, чи буде економічне бронювання від мобілізації  Ваші котлети стануть ресторанною стравою: до фаршу потрібно додати всього лише один інгредієнт  Ціна історії: через унікальну археологічну знахідку в Греції призупинили важливе будівництво  ЗСУ можуть намагатися послабити ППО РФ напередодні поставок F-16, - ISWвсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
29.05.2024 177

Чи призведуть протести у Вірменії до зміни влади: відповідь експертів

Жителі Вірменії вийшли на масштабні протести проти чинного уряду через те, що влада побоюється нових зіткнень з Азербайджаном. Наразі підтримка чинної влади набагато нижча, ніж у 2018 році.

_gettyimages_1546648190_407f129518a1a5c96e050ff1679038e0_650x410_29.05.24

Про це в коментарі РБК-Україна розповіли вірменські політологи Армен Ованнісян та Рубен Меграбян. Про це повідомляє КОНТРАКТИ.UA.

Наразі опозиція повністю підтримала протести громадян та шукає способи усунення Ніколо Пашиняна з посади прем'єр-міністра. Під час соцопитувань з'ясувалось, що підтримка чинної влади набагато нижча, ніж у 2018 році - у березні 2024 року рейтинг Пашиняна впав до історичного мінімуму і склав 8%.

Як вважає Рубен Меграбян, навіть після програшу війни з Азербайджаном люди можуть підтримати державу в особі Пашиняна.

"Тоді їхні опоненти виглядали як п'ята колона. Наразі передумов, що ситуація зміниться, немає. Цього не може бути в принципі, поки нинішня опозиція вважає себе головними опонентами влади. Як і немає передумов для зміни влади неконституційним шляхом, бо у таких проектів немає соціальної бази", - наголосив він.

Водночас наразі на те, щоб висловити уряду Пашиняна недовіру опозиції не вистачить голосів. Адже у її лавах навіть немає єдиної думки про те, чи треба скласти мандати.

Дострокові вибори можливі у випадку, якщо сам Пашинян та "Громадянський договір" зрозуміють, що вже час для них. Тоді вони можуть зважитися на розпуск парламенту.

"Не думаю, що це відбудеться найближчим часом. Справи з рейтингом у них, м'яко кажучи, не дуже і отримати більшість їм точно не вдасться. Момент складний, варто почекати, але рішення про розпуск прийматиме Пашинян, а не опозиція", - вважає Армен Ованісян.

Протести у Вірменії

Нещодавно у Вірменії почалися масштабні на фоні того, як місяць тому стартувала делімітація кордону з Азербайджаном. Зокрема, люди вимагають відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна.

Оценка материала:

5.00 / 2
Чи призведуть протести у Вірменії до зміни влади: відповідь експертів 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
29.05.2024 177
Еще материалы раздела «Ранкова кава»