<
НОВИНИ ДНЯ: Нова хвиля спеки мчить до України: розжарить до +36°  Мобілізаційний вік можуть знизити: нардеп шокував заявою  Вареники з вишнею: класичний рецепт легендарної страви  20 червня в Україну прийде похолодання: де знизиться температур  Скільки будинків у Києві не відключають від світла: дані ДТЕК  "Наші ресурси скінченні": Клімкін висловився, за яких умов можна буде починати переговори з Росією  Україну 20 червня накриють грози, подекуди град та шкваливсі новини дня
Політика
Україна
10.06.2024 3227

Військова поліція в Україні: які завдання буде виконувати новий правоохоронний орган

Військові поліцейські займатимуться превентивною діяльністю, кримінальним аналізом та виявленням правопорушень.

d37ea3ee6001d48ec926ee6d02e748da_10.06.24

Одним із важливих завдань, покладених на військову поліцію, будуть внутрішні службові розслідування, які стосуватимуться не тільки військовослужбовців, але й цивільних співробітників Міноборони. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомив експерт з питань безпеки, колишній радник МВС Валерій Поцелуйко в ефірі телеканалу “Київ24”.

За його словами, на військову поліцію будуть покладені приблизно такі самі завдання, які сьогодні мають Державне бюро розслідувань і звичайна поліція.

“Перше, основне - це запобігання вчиненню правопорушень не тільки військовослужбовцями, але й співробітниками Міноборони, які є держслужбовцями, Друге - це досудове розслідування, [будуть створені] слідчі органи, які будуть розслідувати злочини, кримінальні проступки”, - перелічив Поцелуйко.

Окрім того, військові поліцейські займатимуться превентивною діяльністю, кримінальним аналізом та виявленням правопорушень. Одним із важливих завдань, покладених на військову поліцію, Валерій Поцелуйко назвав внутрішні службові розслідування.

Як повідомлялося раніше, 31 травня комітет парламенту з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити законопроєкт про військову поліцію.

Новому правоохоронному органу планували, зокрема, надати такі повноваження:

  • тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць та автодоріг;
  • зупиняти і проводити поверхневу перевірку транспорту, перевірку у водіїв документів на право користування та керування авто;
  • проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури – у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, яких підозрюють у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом.

Нагадаємо, Верховна Рада 5 червня зняла з розгляду законопроєкти №6569-д і 6570-д про створення в Україні військової поліції. Народні депутати, до розгляду цих законопроєктів повернуться після проведення додаткових консультацій.

Оценка материала:

4.20 / 5
Військова поліція в Україні: які завдання буде виконувати новий правоохоронний орган 4.20 5 5
Політика / Україна
10.06.2024 3227
Еще материалы раздела «Україна»