<
НОВИНИ ДНЯ: Демократи стежать, Трамп радіє. Чи позначаться обмовки Байдена на участі у виборах у США  Пекуче сонце і спека до +42: прогноз погоди в Україні на 13 липня  Аномальна спека: у Києві зафіксовані одразу три температурні рекорди  Без опадів та до + 34°С: прогноз погоди по Київщині на 11 липня  Спека посилиться - подекуди до 40°  Втрачено єдину в країні онкогематологічну лабораторію: що відомо про руйнування в "Охматдиті"  В деяких областях України 10 липня пройдуть дощівсі новини дня
10.06.2024 190

ТЦК мобілізують дефіцитних спеціалістів з оборонних підприємств – це загрожує проблемами з виробництвом зброї

Мобілізація таких спеціалістів загрожує проблемами з виробництвом зброї.

2d56c23f88b17b981c5526180c89acd0_10.06.24

Керівники різних оборонних підприємств України кажуть, що через прогалини в системі бронювання від мобілізації оборонні компанії втрачають дефіцитних спеціалістів – це може загрожувати проблемами з виробництвом зброї. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише "Економічна правда".

Керівники зазначають, що спеціалісти з оборонних заводів потрапляють під мобілізацію швидше, ніж встигають отримати бронювання за чинним законодавством.

Так, компанія "Око камера", що виробляє тепловізори для дронів, у травні залишилась без інженера-конструктора.

"Ми два роки інвестували, формували команду та унікальну компетенцію. З вулиці у нас забрали спеціаліста, що виконував одразу три функції. Держава отримала одного солдата, а ми втратили інженера, який впливає на постачання сотень тепловізорів для безпілотників ЗСУ", – розповів ЕП директор компанії.

Деяких спеціалістів забирають під час оновлення даних в ТЦК, яке необхідне для подавання документів на бронь. Когось – під час погодження списків на бронювання урядом, яке може тривати понад місяць. А деяким компаніям не вдається отримати бронь через невідповідність критеріям.

"Часто люди десятиліттями не оновлюють військово-облікові дані, а брати на роботу кандидата без дійсних документів зараз заборонено. Йому потрібно спочатку піти у ТЦК, пройти ВЛК та оновити дані. Але там цьому ще не заброньованому спеціалісту вручають мобілізаційну повістку. З уже працюючих людей проблемні документи мають 30% чоловіків", – розповіли ЕП на одному з великих державних підприємств на умовах анонімності.

Один з виробників мінометних пострілів нещодавно уклав перший державний контракт як співвиконавець. Для отримання статусу критично важливого підприємства потрібно надати документи, які підтверджують постачання продукції за цим контрактом або отримання авансу.

"Контракт уклали на умовах постоплати, тож підтвердити факт авансу можливості не було, а до відвантаження першої партії пройшло 2-3 місяці. За цей час завод втратив кількох кваліфікованих працівників, які працювали на верстатах ЧПУ. Поки йде пошук та навчання нових людей, обладнання простоює, а держава недоотримує боєприпаси", – розповіла керівниця закарпатського осередку асоціації NAUDI Наталя Мартиненко, що об’єднує найбільших приватних виробників озброєнь.

"У нас мобілізували інженера та головного зварювальника. Дорогою на роботу їх забрали й вилучили телефони. Змогли з ними зв'язатись тільки після проходження військово-лікарської комісії. Ми не можемо забронювати всіх співробітників, бо виробляємо менше 50% оборонної продукції", – сказав ЕП керівник одного з металообробних підприємств.

Цьогоріч зазначена компанія отримала запит на збільшення випуску продукції для потреб оборони в чотири рази. Однак керівництво підписало контракт на значно менші обсяги, бо не впевнене, що на підприємстві будуть робітники.

Асоціація "Технологічні сили України" (ТСУ), до якої входять 32 оборонні компанії, зокрема найбільші виробники БПЛА, провела внутрішнє опитування. За його результатами, чотири компанії втратили по 20-30 співробітників через мобілізацію. Ще чотири – від 5 до 20-ти.

Найбільшою проблемою в ТСУ вважають відсутність відтермінування від мобілізації для працівників оборонних компаній під час оновлення військово-облікових документів. В асоціації вважають, що мобілізація працівників, які мають специфічну експертизу, може призупинити випуск продукції на 3-5 місяців – саме стільки може тривати рекрутинг дефіцитного спеціаліста. А в окремих випадках – заміна людей просто неможлива.

Нагадаємо, у ТЦК пояснили, чому після оновлення даних в "Резерв+" на вулиці все одно можуть виписати повістку.

Оценка материала:

5.00 / 2
ТЦК мобілізують дефіцитних спеціалістів з оборонних підприємств – це загрожує проблемами з виробництвом зброї 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
10.06.2024 190
Еще колонки: Колонки / Блоги