<
НОВИНИ ДНЯ: Підморгування Путіну і торгівля українськими територіями: чого очікувати від Трампа, якщо він стане президентом  Спека в Україні піде на спад, але не скрізь: синоптики дали прогноз на вихідні  Уряд пропонує збільшити військові видатки на 500 млрд гривень: на що підуть кошти  Чи відступить спека у найближчі 10 днів: з'явився прогноз  17 липня спека до +39°, подекуди пройдуть дощі  Кияни пережили ще один найспекотніший день в історії спостережень  В Україні 17 липня буде найспекотніший день року: прогнозвсі новини дня
Політика
Україна
19.06.2024 228

Наскільки українці зараз підтримують мобілізацію: соціолог дав неочікувану відповідь

За словами директора КМІС, під час соцопитувань, величезний відсоток людей досі каже, що готовий взяти до рук зброю.

aace3f4603806e554676e8879a2ce69c_19.06.24

Попри численні ролики в Інтернеті, де цивільні українці тікають від ТЦК, або критикують мобілізацію, 60-70% українців погоджуються, що мобілізацію варто проводити. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це заявив виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький в інтерв’ю "Еспресо".

Він назвав питання мобілізації мабуть, одним з найбільш успішних ворожих інформаційних операцій.

"З одного боку, 60-70% українців погоджуються, що мобілізацію варто проводити. Звісно, суспільству хотілося б, щоб цей процес був винятково добровільним, але українці з розумінням ставляться і до того, що мобілізація буде і недобровільною, адже нам потрібні люди для відсічі ворога", – сказав Грушецький.

За його словами, під час соцопитувань, величезний відсоток людей досі каже, що готовий взяти до рук зброю.

"Враховуючи мільйони людей, які лишаються в Україні, людських ресурсів у нас достатньо. Часто це питання штучно відводилося від питання зброї. Багато українців відповідали, що неналежне постачання озброєння від партнерів дещо демотивує. Але далі ми сильно опираємося у відео, які бачимо, наприклад, у TikTok, що у ТЦК дійсно сформований несправедливо негативний імідж. Насправді це стосується всіх державних органів України. Коли люди безпосередньо дотичні до них, то виявляється, що більшість має нормальний спокійний досвід", – каже соціолог.

На думку Грушецького, в Інтернеті можна побачити лише емоційно насичені й нерепрезентативні випадки.

"Вони дійсно є, з ними треба розбиратися, але вони не показують весь досвід контактів з ТЦК і тими, хто займається мобілізацією. Це те, що може певною мірою підривати суспільство, хоча все одно за результатами опитувань, які ми публікували нещодавно, 60% українців бачать війну як екзистенційну. У них є розуміння, що від процесу мобілізації не можна ухилитися, тому що в результаті нас просто знищать", – підсумував він.

Раніше соціологи розповіли, скільки українців не підтримують новий закон про мобілізацію.

Оценка материала:

5.00 / 2
Наскільки українці зараз підтримують мобілізацію: соціолог дав неочікувану відповідь 5.00 5 2
Політика / Україна
19.06.2024 228
Еще материалы раздела «Україна»