<
НОВИНИ ДНЯ: Минуле життя залишилося позаду: як воюють колишні ув’язнені в лавах ЗСУ  Холодний атмосферний фронт в Україні: якою буде погода 19 липня і чи повернеться спека  Переговори чи поле бою: дипломат про те, як вирішуватиметься доля України  17 липня спека до +39°, подекуди пройдуть дощі  Кияни пережили ще один найспекотніший день в історії спостережень  В Україні 17 липня буде найспекотніший день року: прогноз  Без опадів та до + 34°С: прогноз погоди по Київщині на 11 липнявсі новини дня
24.06.2024 177

Як обрати органічну продукцію: рекомендації покупцям від "Держпродспоживслужби"

Для продажу органічної продукції в Україні існують визначені правила. На упаковці товару повинен бути нанесений відповідний державний логотип.

__supermarket_shtrihkod_tovari_strok_pridatnosti_freepik_____com_42c21acfa042a49aa880875bd9b7fd1e_650x410_24.06.24

Про це пише РБК-Україна з посиланням на "Держпродспоживслужбу". Про це повідомляють Контракти.UA.

Що таке органічна продукція

Це сільськогосподарська продукція, у тому числі харчові продукти та корми, отримані в результаті органічного виробництва, а саме виготовлена відповідно до затверджених правил (стандартів - ред.), які передбачають заборону використання пестицидів, синтетичних речовин, регуляторів росту, штучних харчових добавок, ГМО та тощо.

Як зазначають у "Держпродспоживслужбі", обов’язковим елементом маркування органічної продукції є кодовий номер, що розміщується під державним логотипом для органічної продукції та містить:

  • акронім, що ідентифікує державу походження;
  • написи "органічний", "біодинамічний", "біологічний", "екологічний", "органік", та будь-які однокореневі та/або похідні слова від цих слів з префіксами "біо-", "еко-" тощо будь-якими мовами;
  • реєстраційний код органу сертифікації, що здійснив сертифікацію органічного виробництва.

"Окрім того, чинним українським законодавством визнаються сертифікати, що засвідчують органічне виробництво та/або обіг органічної продукції згідно із законодавством іншої країни", - йдеться в повідомленні.

У "Держпродспоживслужбі" нагадали, що тільки орган іноземної сертифікації повинен бути внесеним до Переліку органів іноземної сертифікації. Він оприлюднений на вебпорталі відомства.

"Це означає, що на упаковці продукції можуть бути нанесені державний логотип та/або офіційний логотип органічних продуктів іншої країни", - інформують "Держпродспоживслужбі".

Оценка материала:

5.00 / 2
Як обрати органічну продукцію: рекомендації покупцям від "Держпродспоживслужби" 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
24.06.2024 177
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»