НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку зовсім скоро купатимуться в грошах  Путін знову вразив цинізмом: що диктатор заявив про війну в Україні  Мінус паливо для танків: удар по Ярославському НПЗ підірвав логістику окупантів  Трамп у розпачі: Іран не хоче завершувати війну  В Україні у суботу до +18°, дощі лише на заході  Найгірші цифри з 2022 року: у РФ зафіксували рекордне падіння довіри до Путіна  Чи залишиться Україна без американської зброї: Рютте відповів на чутки про зупинку програми PURLвсі новини дня
26.06.2024 467

Фінська держкомпанія припинить імпорт російського скрапленого газу

Фінська державна енергетична компанія Gasum, яка є ключовим постачальником у країни Скандинавії, з кінця липня припинить закупівлю та імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ).

imgonline_com_ua_resize_6zxmkoi9wpfu_9edbc46ab63b6c9db9e06a3169249144_650x410_26.06.24

Про це сказано у заяві компанії, пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Gasum дотримується всіх санкцій, введених ЄС, та не закуповуватиме і імпортуватиме російський СПГ з 26 липня", - зазначили в Gasum.

У компанії додали, що санкції Євросоюзу не дозволяють розірвати контракт із "Газпромом" на постачання СПГ, але вони є форс-мажорною обставиною, яка перешкоджає купівлі або імпорту російського СПГ для автономних терміналів.

Як пише Reuters, довгостроковий контракт між Gasum і "Газпромом" було укладено ще до 2022 року за так званою угодою "бери або плати" (вона зобов'язує фінську компанію платити за законтрактований газ незалежно від того, чи використовує вона його чи ні).

Журналісти уточнюють, що без санкцій у Gasum не було законних підстав припинити закупівлю.

Санкції проти Росії

Нагадаємо, вчора, 24 червня, Євросоюз затвердив уже 14-й пакет санкцій проти Росії. Він, зокрема, передбачав обмеження на купівлю чи імпорт російського СПГ через термінали Євросоюзу, які не підключені до газової мережі ЄС.

Такий пункт ініціювали Швеція та Фінляндія, щоб анулювати деякі контракти на постачання російського СПГ.

Оценка материала:

5.00 / 2
Фінська держкомпанія припинить імпорт російського скрапленого газу 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
26.06.2024 467
Еще колонки: Колонки / Блоги