<
НОВИНИ ДНЯ: Міжнародні та державні свята в серпні 2024 року: чи буде додатковий вихідний на День Незалежності  Названо точну дату, коли температура у Києві нарешті впаде нижче +30°  Ймовірна перемога Трампа: Зеленський повідомив, чи існує загроза для України  Ребра в капусті: простий рецепт старовинних голубців  17 липня спека до +39°, подекуди пройдуть дощі  Чоловікам без військового квитка від 17 липня закриють виїзд за кордон  "Повістку отримають всі": адвокат назвав сценарії для чоловіків після 16 липнявсі новини дня
Кабінет директора
Вечірня горілка
10.07.2024 177

Бізнесмени з оточення Путіна отримали мільярди доларів дивідендів через війну в Україні

Багато з них пов'язані особисто з Путіним.

7834b87afe2ba84702b858eb69ceffbe_10.07.24

Російські магнати отримали мільярди доларів дивідендів, оскільки їхні компанії відновили або збільшили виплати на тлі послаблення економічної невизначеності через війну Кремля в Україні. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише Bloomberg.

Зазначається, принаймні десяток бізнесменів заробили понад 1 трильйон рублів (11,3 мільярда доларів) 2023 року та в першому кварталі цього року. Багато з них тісно пов’язані з президентом Володимиром Путіним і включають тих, хто потрапив під санкції через війну.

Очолив список Вагіт Алекперов, ключовий акціонер і колишній президент нафтового гіганта ПАТ "Лукойл" з приблизно 186 мільярдами рублів дивідендів. Він перебуває під санкціями Великої Британії та Австралії, але наразі уникав покарань США та Європейського Союзу.

Далі йдуть мільярдери Олексій Мордашов з ПАТ "Северсталь" і Володимир Лісін з ПАТ "Новолипецький металургійний комбінат" з дивідендним доходом 148 млрд і 121 млрд рублів відповідно. Мордашов перебуває під санкціями США, Великої Британії та ЄС, а щодо Лісіна немає серйозних обмежень.

У список також входять соратник Путіна-мільярдер Геннадій Тимченко і Тетяна Литвиненко, яка отримала частку в ПАТ "ФосАгро" до того, як її чоловік Володимир потрапив під санкції США 2023 року. Володимир Литвиненко є ректором Санкт-Петербурзького гірничого університету, де Путін отримав докторський ступінь1997 року і був керівником кампанії президента в місті під час трьох виборів.

Нагадаємо, Росія обходить санкції двома шляхами: легально і нелегально.

Оценка материала:

5.00 / 2
Бізнесмени з оточення Путіна отримали мільярди доларів дивідендів через війну в Україні 5.00 5 2
Кабінет директора / Вечірня горілка
10.07.2024 177
Еще материалы раздела «Вечірня горілка»