НОВИНИ ДНЯ: Росія хоче змусити Трампа відмовитися від переговорів з Україною, - ISW  Переговори України, Росії та США завершилися: перші підсумки  "Цю грубу правду має хтось сказати": Сибіга порівняв Орбана з посіпакою Гітлера  Сирський розповів про нову тактику ураження цілей на території РФ  "Ракети влучили не лише в українців, а й у стіл переговорів": Сибіга про нічний обстріл  Трамп кидає виклик Путіну, - NYT  Мерц дав оцінку тристороннім переговорам України, США та Росії в ОАЕвсі новини дня
Політика
Україна
12.07.2024 529

Україна прискорила ліквідацію російських кораблів у Чорному морі, - британська розвідка

Дві спішних атак України на кораблі російського флоту у Чорному та Азовському морях сталися за останній рік.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). Про це повідомляють Контракти.UA.

 

У повідомленнях відкритих джерел йдеться, що в період з лютого 2022 року по червень 2024 року українські сили пошкодили або знищили 26 кораблів ВМС Росії, які діяли в Чорноморському регіоні.

За даними британської розвідки, удари сталися у північному регіоні Чорного моря та в Азовському морі.

"За останній рік спостерігалося збільшення частоти та рівня збитків від атак у районі Кримського півострова, причому майже дві третини ударів сталися саме за цей період", - зазначають у Міноборони Британії.

Раніше командувач ВМС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа заявив, що Чорноморський флот Росії був змушений перебазувати майже всі свої боєздатні кораблі з окупованого Криму до інших місць.

Неїжпапа повідомив, що Україна знищила або пошкодила 27 військових кораблів, у тому числі п'ятьох було ліквідовано внаслідок підриву на морських мінах.

Крім того, за його словами, F-16 з відповідним озброєнням зможуть відтіснити російські військові літаки. Внаслідок цього північно-західна частина Чорного моря, особливо коридор для цивільних судів, буде практично на 100% захищена.

Оценка материала:

5.00 / 1
Україна прискорила ліквідацію російських кораблів у Чорному морі, - британська розвідка 5.00 5 1
Політика / Україна
12.07.2024 529
Еще материалы раздела «Україна»