НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Кабінет директора
Вечірня горілка
12.07.2024 326

Плани Заходу провалились або як Путін не став вигнанцем: гучна стаття Bloomberg

За два місяці Путін провів понад 20 дипломатичних зустрічей на найвищому рівні як у Росії, так і в інших країнах.

b4c8d2a6e69f167597e0becca7a7071d_12.07.24

Російський президент перебуває у вирі дипломатичних відносин, зриваючи спроби Заходу зробити його міжнародним вигнанцем після початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише Bloomberg.

"Усього за два місяці з початку свого п'ятого президентського терміну у травні Путін провів понад 20 зустрічей із лідерами країн Європи, Азії, Африки, Латинської Америки та Близького Сходу", – пише видання.

За цей короткий проміжок часу кремлівський диктатор здійснив шість закордонних візитів, яким не завадив виданий торік ордер Міжнародного кримінального суду на його арешт за військові злочини, скоєні в Україні.

Серед лідерів держав, з якими зустрічався Путін, були представники пострадянських країн, які почуваються зобов'язаними підтримувати добрі відносини з Росією, а також країн антиамериканського табору. Але були також і ті, хто заявив про свою нейтральну позицію щодо загарбницької війни, яку РФ веде в Україні.

"Це показує, що зусилля російського лідера щодо залучення так званого Глобального Півдня як противаги світовому порядку, в якому домінують США, приносять дивіденди", — зазначають автори статті.

Зокрема, Путін активно зміцнює дружні стосунки з головою КНР Сі Цзіньпіном, до якого прилетів майже одразу після своєї чергової інавгурації. Під час цього візиту Путін та Сі пообіцяли "зміцнити всеосяжну стратегічну координацію" між своїми країнами.

У Москві відбулася ще одна важлива для Путіна зустріч. У понеділок, 8 липня, коли російські ракети вдарили по дитячій лікарні, пологовому будинку, житлових будинках та іншим цивільним об'єктам в Україні, Путін приймав у своїй резиденції прем'єр-міністра Індії Нарендру Моді. Попри воєнні злочини, які чинить російська армія, спрямована Кремлем, Індія залишається одним із найбільших покупців російської зброї та сирої нафти.

Незадовго до саміту НАТО у Вашингтоні господаря Кремля також відвідав і угорський "миротворець" Віктор Орбан, який після початку періоду головування Угорщини в Європейському Союзі активно просуває свою "місію миру". Орбан, якого вважають найдружнішою Росії фігурою в НАТО та ЄС, уже встиг відвідати Україну та Китай.

Ще одна "темна конячка" НАТО — президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган — зустрівся з Путіним на полях саміту ШОС. При цьому турецький лідер заявив, що член НАТО Туреччина хоче "надалі розвивати теплі відносини" з Росією, а також запросив Путіна відвідати Туреччину найближчим часом.

Не полінувався Путін поїхати у червні й до Північної Кореї, де підписав пакт про взаємну оборону з лідером Кім Чен Ином, який пообіцяв "беззастережно" підтримати Росію у її війні з Україною. А з Пхеньяну російський президент вирушив до В'єтнаму, який проігнорував невдоволення США цією зустріччю.

Крім цих, ймовірно, найбільш значущих дипломатичних візитів, Путін зустрівся з лідерами Азербайджану, Казахстану, Монголії, Пакистану і Катару на полях саміту ШОС в Астані. У Росії він приймав своїх колег із Зімбабве, Болівії, Республіки Конго, Куби, Вірменії, Таджикистану та Бахрейну. За цей період Путін також встиг відвідати Узбекистан та Білорусь.

Автори статті зазначають, що у жовтні Росія проведе саміт розширеної групи країн БРІКС, на який мають приїхати для зустрічі з Путіним лідери Бразилії, Індії, Китаю, Південної Африки, Ірану, Єгипту, Ефіопії та Об'єднаних Арабських Еміратів.

Нагадаємо, Байден на відкритті саміту НАТО заявив, що Путін обов'язково програє війну проти України.

Оценка материала:

5.00 / 2
Плани Заходу провалились або як Путін не став вигнанцем: гучна стаття Bloomberg 5.00 5 2
Кабінет директора / Вечірня горілка
12.07.2024 326
Еще материалы раздела «Вечірня горілка»