НОВИНИ ДНЯ: Китайський гороскоп на останній тиждень липня: три знаки, які залишать труднощі позаду  «Недоторканних» не буде»: Драпатий почав масштабний аудит у ЗСУ та зробив жорстку заяву  Токаєв закликав Путіна «заморозити війну» в Україні: у Києві зробили несподівану заяву  Цей знак зодіаку оберігають одразу чотири янголи: кого так люблять вищі сили  Долари чи гривня: експерт порадив, де вигідніше тримати заощадження  Яблучний Спас 2026 року: коли святкуємо, що можна і не можна робити та які традиції принесуть удачу  США поставили Україні умову для ведення війни в Чорному морі — WSJвсі новини дня
Політика
Україна
16.07.2024 2142

На листопад готують план. Зеленський розповів про підготовку другого саміту миру, де має бути РФ

Україна планує підготувати до другого саміту миру план, який буде містити, зокрема, і всі 10 пунктів формули миру.

Про це заявив президент Володимир Зеленський, пише РБК-Україна з посиланням на прес-конференцію. Про це повідомляють Контракти.UA.

"В кінці липня - на початку серпня буде перша зустріч на рівні міністрів, радників з безпеки щодо висновків нашого саміту миру. Перша зустріч буде, скоріш за все, в Катарі, це щодо енергетичної безпеки. І там буде повністю підготовлений план щодо енергетичної безпеки", - заявив він.

Зеленський додав, що в серпні буде зустріч в Туреччині щодо вільного мореплавства, продовольчої безпеки, де повністю буде розроблений план.

"У вересні буде зустріч в Канаді по обміну полонених і обміну дітей, і там буде зроблений план", - додав він.

За словами Зеленського, "якщо спрацюють ці три пункти", то буде готовий план і по всіх 10 пунктах формули миру.

"Ми ставимо завдання, щоб у листопаді у нас був уже повністю готовий план", - сказав Зеленський, додавши, що тоді "до другого саміту миру все вже буде готово" і "представники Росії повинні бути на другому саміті".

Зеленський окремо підкреслив, що інші країні світу можуть приходити на саміт миру із власними пропозиціями і це збільшить можливості на залучення на саміт третіх країн, окрім союзників України по ЄС і НАТО.

Саміт миру

Україна хоче провести другий саміт миру в Саудівській Аравії до кінця поточного року, який стане продовженням першої зустрічі, що відбулася у Швейцарії в червні.

Перший саміт, що пройшов 15-16 червня, зібрав представників 92 країн світу, проте не всі з них погодилися підписати підсумковий документ. Серед тих, хто утримався, були країни Глобального Півдня, зокрема Бразилія, Саудівська Аравія, ОАЕ та Індія.

Оценка материала:

5.00 / 2
На листопад готують план. Зеленський розповів про підготовку другого саміту миру, де має бути РФ 5.00 5 2
Політика / Україна
16.07.2024 2142
Еще материалы раздела «Україна»