НОВИНИ ДНЯ: Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 2–8 лютого  Що зірки нам пророкують: гороскоп на 2–8 лютого 2026 року  Ніякого "перемир'я": посол ЄС емоційно розповіла правду про війну в Україні  Гороскоп на 2 лютого: Скорпіонам - сумніви і ризики, Рибам - непорозуміння  Зеленський жорстко розкритикував ситуацію з опаленням у Києві  Погода готує нове випробування українцям: скільки ще триватимуть люті морози  Кращі за F-16: Україна може отримати "грифони" з ракетами Meteorвсі новини дня
Політика
Європа
28.08.2024 1881

Боррель після удару по Україні пояснив, чому важливо зняти обмеження Заходу для ЗСУ

Країнам Заходу необхідно зняти обмеження на використання переданої Україні зброї. Це дозволило б захистити мирних українців.

_gettyimages_1251940100_45ddcf336353d4e651a0f51916d540f5_650x410_28.08.24

Про це пише РБК-Україна з посиланням на голову дипломатії Євросоюзу Жозепа Борреля у Twitter. Про це повідомляють Контракти.UA.

Він нагадав, що Росія відновила масовані обстріли України. Сьогоднішня атака була спрямована на цивільну інфраструктуру, у тому числі гідроелектростанцію, та призвела до жертв.

"Україні терміново потрібна протиповітряна оборона", - наголосив Боррель.

За словами голови дипломатії ЄС, це питання він обговорить на зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та главами МЗС країн-членів блоку у четвер, 29 серпня.

"Я знову заявляю, що зняття обмежень на використання озброєння проти російських військових, залучених до агресії проти України, відповідно до міжнародного права, зміцнить українську самооборону, збереже життя людей та зменшить руйнування в Україні", - зазначив він.

Що передувало

Нагадаємо, сьогодні, 26 серпня, Україна перебувала під масованим обстрілом росіян. Внаслідок атаки було пошкоджено об'єкти цивільної інфраструктури.

Зокрема, у низці регіонів були проблеми з електропостачанням. Це стосувалося й Києва. За інформацією КМВА, протиповітряна оборона збила близько 20 дронів, які летіли у бік столиці.

За інформацією Повітряних сил, всього ворог запустив 127 ракет і 109 ударних дронів. З них українські захисники знищили 102 ракети та 99 ударних безпілотників.

Оценка материала:

5.00 / 2
Боррель після удару по Україні пояснив, чому важливо зняти обмеження Заходу для ЗСУ 5.00 5 2
Політика / Європа
28.08.2024 1881
Еще материалы раздела «Європа»