НОВИНИ ДНЯ: Ідеальний момент усе виправити: 4 знаки зодіаку отримають потужний знак від Всесвіту 11 грудня  Путін перебільшує стійкість російської економіки  Донбас і вибори під час війни: що обговорюють у мирному плані та навколо нього  У НАТО немає плану на випадок виходу США, - Politico  До України іде похолодання: синоптикиня розповіла, якою буде погода цього тижня  Без Америки Європа у кризі — лідери шукають шляхи підтримки України та власної оборони  У Києві - дощ, на сході - мокрий сніг: якою буде погода в Україні 10 груднявсі новини дня
Політика
Європа
01.09.2024 603

Війна може бути припинена "з дня на день": президент Чехії зробив гучну заяву щодо ударів по РФ

На думку Петра Павела, дії Сил оборони України на території РФ є легітимними.

12b7d03cd06fe146769144232fd95fa4_01.09.24

Президент Чехії Петр Павел заявив, що ураження цілей на території Росії є законним, тому Україні необхідно дозволити використовувати для цього винищувачі F-16, подаровані їй європейськими державами, зокрема Данією та Нідерландами. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише чеське видання Novinky.

Про це Павел заявив у Парижі, де брав участь у відкритті літніх Паралімпійських ігор.

"Якщо відповідно до статті 51 Статуту ООН ми хочемо допомогти Україні у боротьбі проти російської агресії та допомагаємо їй матеріальними постачаннями, а не безпосередньою участю у бойових діях, то саме Україна має вирішувати, як використовувати це озброєння", - заявив він.

За словами чеського лідера, Курська операція ВСУ на російській території також є абсолютно легітимною. При цьому, якщо Путін захоче, війна може бути припинена з дня на день.

"Якби не той факт, що Росія розпочала війну і вже давно завдає ударів по території України, їм [українцям – ред.] не довелося б вражати жодну ціль в Росії. Головна карта в руках президента Путіна. Він може покласти край війні відразу", – наголосив Павел.

Нагадаємо, Андрій Єрмак та Рустем Умєров вкотре спробують переконати Білий дім дозволити використовувати американську далекобійну зброю для ударів вглиб Росії. Щоб зробити це голова Офісу президента та міністр оборони 30 серпня відвідають Вашингтон.

Оценка материала:

5.00 / 2
Війна може бути припинена "з дня на день": президент Чехії зробив гучну заяву щодо ударів по РФ 5.00 5 2
Політика / Європа
01.09.2024 603
Еще материалы раздела «Європа»