НОВИНИ ДНЯ: Всесвіт кардинально змінить долю цих знаків Зодіаку до кінця липня  Україна знайшла новий ефективний спосіб бити по тилу в РФ, - Business Insider  Зеленський готує заміну Сирському: джерела BBC розкрили деталі про призначення головкома  У Кремлі вигадали нову причину війни проти України  У Москві знайшли мертвим ще одного топменеджера: увагу привернула одна деталь  Вступ до коледжів після 9 та 11 класів: як проходитимуть іспити у 2026 році  В Україні 21 липня дощі та грози, на півдні та сході прогріє до 33°всі новини дня
Політика
Світ
02.09.2024 7969

США вважають малоймовірним, що F-16 збили "дружнім вогнем" з Patriot

Американські посадовці вважають малоймовірним, що винищувач F-16 в Україні був збитий вогнем з системи Patriot. Слідчі розглядають інші причини авіакатастрофи.

1_9678665fe89d3f00555d8929832b6779_650x410_02.09.24

Про це пише РБК-Україна з посилання на The New York Times. Про це повідомляють Контракти.UA.

Два високопоставлені військові чиновники США вважають малоймовірним, що катастрофа могла бути спричинена "дружнім вогнем".

За їхніми словами, американські та українські слідчі розглядають різні версії аварії, зокрема серед них механічна несправність або помилка пілота.

Варто додати, раніше нардепка Марʼяна Безугла висловила версію, що нібито літак F-16 було збито "дружнім вогнем". При цьому вона звинуватила тодішнього командувача Повітряних сил Миколу Олещука у замовчування ситуації.

Олещук відповів Безуглій і наголосив, що розслідування причини авіакатастрофи продовжується.

Перша втрата F-16

Нещодавно стало відомо, що Україна втратила перший отриманий винищувач F-16. Відомо, що літак брав участь у відбитті масованої атаки Росії, збив чотири цілі та заходив на наступну. Тоді винищувач втратив зв'язок.

Внаслідок авіакатастрофи загинув пілот Олексій Месь "Мунфіш".

На тлі втрати F-16 президент Володимир Зеленський звільнив командувача Повітряних сил ЗСУ Миколу Олещука. Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що звільнення Олещука непов'язане з катастрофою F-16.

Більше про першу втрату F-16 та що відомо про льотчика Олексія Меся - у матеріалі РБК-Україна.

Оценка материала:

5.00 / 2
США вважають малоймовірним, що F-16 збили "дружнім вогнем" з Patriot 5.00 5 2
Політика / Світ
02.09.2024 7969
Еще материалы раздела «Світ»