НОВИНИ ДНЯ: Зеленський зустрівся з Шольцом: обговорили підготовку до другого Саміту миру  Позитивно оцінюють діяльність міської влади тільки половина мешканців найбільших міст: дослідження  Бабине літо, але з нюансами: синоптик Діденко попередила про погоду на вихідні  Ціни ростуть. Скільки коштує оренда квартири в Києві та які райони найдорожчі  "Райффайзен Банк" знову не йде з Росії: акції компанії заарештували  "Шкода, що ми не можемо цього зробити". Зеленський розвіяв страх союзників про удари по Кремлю  В Україну прийдуть дощі та незначне похолодання: синоптикиня назвала датувсі новини дня
08.09.2024 127

Україна завоювала 20-те та 21-ше "золото" Паралімпіади-2024

Відзначилися дзюдоїст Олександр Назаренко і плавець Андрій Трусов.

8c99100346b49ff6fee82284db2e788f_08.09.24

Україна завоювала ще дві золоті медалі на Паралімпійських іграх-2024 в Парижі. Чемпіонами стали дзюдоїст Олександр Назаренко і плавець Андрій Трусов. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Назаренко здобув "золото" у ваговій категорії до 90 кг (клас J2).

38-річний український дзюдоїст у фіналі здобув перемогу над французом Еліосом Латшуманаєю (1:0). Перед цим він іппоном здолав італійця Сімоне Канніццаро (11:0) та узбекистанця Давурхона Кароматова (10:0).

Для Назаренка це дебютне паралімпійське "золото" в кар'єрі. Раніше він здобув "срібло" на Іграх у Ріо-2016 та "бронзу" в Токіо-2020.

Своєю чергою, Трусов тріумфував у плаванні на дистанції 50 метрів батерфляєм (клас S7).

У фіналі він встановив європейський рекорд – 28,75 секунди. Ще один українець Євгеній Богодайко у цьому запливі посів шосте місце з результатом 30,14 секунди.

Це п'ята медаль Трусова на Іграх у Парижі. Раніше він виграв "золото" на 50 м вільним стилем, а також "срібло" на 400 м вільним стилем, 100 м на спині та 200 м комплексом.

Таким чином, на Паралімпіаді-2024 збірна України завоювала вже 75 медалей: 21 золоту, 23 срібні та 31 бронзову.

Україна посідає сьоме місце в медальному заліку та йде п'ятою за кількістю нагород.

Паралімпійські ігри в Парижі триватимуть до 8 вересня. Україну представляють 140 атлетів, які змагаються у 17 видах спорту. Це рекордна кількість видів спорту в паралімпійській історії України.

Нагадаємо, на попередніх літніх Паралімпійських іграх, які відбулися 2021 року в Токіо, українські спортсмени завоювали 98 нагород: 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових. Із цим результатом Україна посіла шосте місце в медальному заліку і стала п'ятою за кількістю нагород.