НОВИНИ ДНЯ: СБУ вибиває ключові нафтові вузли РФ, - експерт  Хаменеї не просто поранений. З'явились нові дані про стан лідера Ірану  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 14 березня  Березень покаже характер: як зміниться погода на вихідних і де в Україні ще буде +17  П'ятниця 13-те озолотить і приємно здивує ці китайські знаки Зодіаку  "Орешнік" по Україні та НАТО: Лукашенко погрожує "бахнути" ракетою Кремля  США хочуть розділити Європу: Каллас назвала головну причинувсі новини дня
Політика
Росія
22.09.2024 603

Мобілізація в РФ залишається малоймовірною через особисті побоювання Путіна, - ISW

Мобілізація в Росії залишається малоймовірною у короткостроковій та середньостроковій перспективі. Путін побоюється, що вона є прямою загрозою стабільності його режиму.

Про це пише РБК-Україна із посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

Аналітики зазначають, що спостерігали повідомлення про можливість оголошення Росією ще однієї хвилі мобілізації як до інавгурації російського диктатора Володимира Путіна, так і після початку операції ЗСУ у Курській області у серпні 2024 року. Однак так званий глава Кремля поки що не санкціонував таку мобілізацію.

Зокрема, нещодавно російське опозиційне видання Meduza повідомило, що джерела, близькі до уряду РФ, стверджували, що Кремль розглядав ідею мобілізації відразу після Курської операції. Але російський Кабмін та пов'язані з Кремлем бізнесмени виступили проти цих міркувань.

Крім того, Путін послідовно сигналізував протягом усієї операції ЗСУ у Курській області про свою прихильність до набору добровольців, хваляючись кількістю новобранців, зацікавлених у бойових діях в Україні. Також у відповідь на дії українських сил диктатор РФ особисто зустрічався із російськими добровольцями.

Інститут пише, що Путін не скористався заходом українських військ у Курську область як можливістю підготувати російське суспільство до мобілізації в короткостроковій та середньостроковій перспективі. Натомість, він вирішив сформувати нові нерегулярні формування та розширити зусилля з вербування російських добровольців.

Аналітики наголосили, що Кремль та Міноборони РФ значною мірою шокували російське суспільство, коли оголосили часткову мобілізацію наприкінці вересня 2022 року. І зважаючи на все, зараз Путін прагне уникнути негативної реакції суспільства у відповідь на нову хвилю мобілізації.

Мобілізація в Росії

Нагадаємо, днями раніше Інститут вивчення війни вказував у своєму звіті, що Путін не схильний оголошувати нову хвилю мобілізації в Росії. При цьому, він не виключає такої можливості.

Наразі російський диктатор, найімовірніше, продовжить давати вказівки Міноборони РФ продовжувати поточні зусилля з мобілізації до того моменту, поки такі зусилля не почнуть сильно відставати від оперативних потреб на полі бою в Україні.

Оценка материала:

5.00 / 2
Мобілізація в РФ залишається малоймовірною через особисті побоювання Путіна, - ISW 5.00 5 2
Політика / Росія
22.09.2024 603
Еще материалы раздела «Росія»