НОВИНИ ДНЯ: У президентських перегонах між Трампом та Гарріс немає явного лідера, - соцопитування  В Україні 25 вересня без опадів, вдень до +28°  На заході дощі з грозами: прогноз погоди на 25 вересня в Україні  В Україні з середи посилиться вітер, це може погіршити ситуацію з пожежами - синоптики  На заході туман, а в Криму - невеликий дощ: прогноз погоди на 24 вересня  Україні у вівторок прогнозують від 4° до 27° тепла  Якою буде погода в Україні 23 вересня: синоптикиня потішила прогнозомвсі новини дня
Політика
Україна
22.09.2024 215

Далекобійна зброя порушить логістику РФ – CNN

Вплив далекобійних ударів на війну може бути "обмеженим". Однак це не означає, що ракети не мають користі для України.

Як інформують Контракти з посиланням на Цензор.НЕТ, про це пише CNN.

Директор із військових наук Королівського інституту об’єднаних служб, мозкового центру в Лондоні, Метью Севілл заявив, що риторика Зеленського щодо критики  західних союзників стосовно зняття обмежень на використання далекобійної зброї по території РФ, є ризикованою. Адже Зеленський фактично звинуватив Захід у боягузництві. Однак якщо це спрацює, то політичний дивіденд буде значним. Рішучість союзників притупила б російську риторику та "продемонструвала б тверду міжнародну підтримку" України.

Думки експертів розділилися щодо того, наскільки публічні дебати навколо цієї теми притупили потенційну користь від ракет. Розвідка США вважає, що 90% російських літаків, які запускають десятки КАБів щодня, розташовані на відстані понад 300 кілометрів - тобто поза зоною дії ATACMS. За словами одного американського чиновника, нещодавно Росія перемістила літаки з двох баз поблизу кордону далі на схід.

Севілл погоджується, що багато цілей, ймовірно, було перенесено вглиб РФ, а тому вплив далекобійних ударів на війну може бути "обмеженим". Однак це не означає, що ракети не мають користі. Storm Shadow, призначені для глибокого проникнення в бетонні конструкції, можуть бути ефективними проти військових штабів або складів боєприпасів, багато з яких все ще в радіусі дії.

ATACMS з касетними боєголовками можуть бути використані для завдання значної шкоди аеродромам. За оцінкою ISW, 15 російських аеродромів знаходяться в радіусі дії американських ракет. Один з їхніх аналітиків, Джордж Баррос, погоджується, що навіть ефект від публічних обговорень є корисним для України, адже це змусило Росію перемістити літаки далі від кордону. Це може зменшити кількість бомбардувань і дасть ЗСУ цінний час на виявлення та реакції на наступні атаки.

За словами Барроса, дозвіл на удари по окупантах та матеріально-технічному забезпеченню в межах 300-кілометрового діапазону ATACMS змусив б Росію прорахувати ризики переміщення великої кількості військ і техніки в Україну.

"Ви тільки зараз... почали говорити про потенційний ризик для російського тилу і позбавити їх цієї божевільної розкоші, якою користується російське командування. Щоб справді привезти масу (обладнання), отримати співвідношення артилерії 10 до одного на Україну на лінії фронту", - пояснив він CNN.

Дослідження Барроса виявило щонайменше 200 потенційних цілей в радіусі дії ATACMS, починаючи від військових полків і закінчуючи складами палива, зброї та навіть штабом Південного військового округу Росії в Ростові.

При цьому список навіть не враховує нові цілі, які з'явились після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року. Деякі з найновіших цілей можуть включати іранські балістичні FATH-360.

Севілл вважає, що ATACMS може завдати серйозної шкоди російським радарам і системам протиповітряної оборони. На його думку, "якщо пробити "дірку", насправді українські безпілотники дальньої дії мають кращі можливості для проникнення глибше в Росію". Ураження російських систем протиповітряної оборони в прикордонних районах також може підвищити шанси України відвоювати власну територію.

Крім того, радіус дії ракет теоретично можна збільшити, якщо запускати ракети з українських позицій у Курській області.

Оценка материала:

5.00 / 2
Далекобійна зброя порушить логістику РФ – CNN 5.00 5 2
Політика / Україна
22.09.2024 215
Еще материалы раздела «Україна»