НОВИНИ ДНЯ: "Модний" фрукт виявився помічником у зниженні холестерину  Росія могла контролювати Україну без війни: Портников назвав найбільший прорахунок Кремля  Комплекс "Сапсан" цього року вийшов на серійне виробництво та системне застосування ЗСУ, - ЗМІ  Продукти за "зимову тисячу": які товари і де можна придбати, а на що витратити гроші не вдасться  Найпростіший рецепт м’яких імбирних пряників для різдвяного настрою  "Репараційний кредит": Бельгія вимагає від ЄС "автономних" гарантій, - ЗМІ  Путін осоромився в Ашхабаді - не зміг вимовити прізвище президента Туркменістану всі новини дня
24.09.2024 337

Банки за 8 місяців отримали ₴106,1 мільярда чистого прибутку

Чистий прибуток платоспроможних банків України за січень-серпень 2024 року становив 106,1 млрд грн.

Як повідомляють Контракти з посиланням на дані НБУ.

За даними Нацбанку, чистий прибуток банків (після оподаткування) за січень-серпень 2024 року склав 106,1 млрд грн, що на 11,6% більше за аналогічний період минулого року.

«Чистий фінансовий результат збільшився незважаючи на підвищення ставки оподаткування банків з 18% до 25%», - зауважив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Чисті процентні доходи банків за вісім місяців становлять 152,78 млрд грн, що на 18,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Рентабільність банківського капіталу станом на 1 вересня 2024 року зросла до 47,2% порівняно з 32,3% з вереснем 2021 року.

«Нарахований податок на прибуток – 30,7 млрд. грн, що на 80,1% більше, ніж торік. За вказаний період банкам нараховано податку на прибуток майже стільки ж, як за 2017-2022 рр. разом узяті», - зауважив Гетманцев.

За даними НБУ, банки зберігають двократний запас достатності капіталу всіх рівнів. Норматив достатності регулятивного капіталу становить 16,15% (при нормі не менше 8,5% до кінця 2024 року), капіталу першого рівня – 15,72% (норма не менше 7,5%), основного капіталу першого рівня – 15,71% (норма 5,625%).

Оценка материала:

5.00 / 2
Банки за 8 місяців отримали ₴106,1 мільярда чистого прибутку 5.00 5 2
Бізнес / Фінанси та банки
24.09.2024 337
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»