НОВИНИ ДНЯ: Важкий період закінчується: 3 знаки зодіаку відчують полегшення після 5 грудня  Зарплати військовим не підвищать, але будуть контракти з покращеними умовами, - Шмигаль  Росіяни переоцінили свої сили і зазнають втрат: у ЗСУ розповіли про ситуацію у Куп'янську  Моді приймає Путіна з почестями: що означає для України поїздка "фюрера" до Індії  Врожай в Україні зростає, але експерти б’ють на сполох — що заважає прибутку від його продажу  Прогноз погоди на 5 грудня: похолодання та нічний мороз  Половина європейців вважають Трампа ворогом Європивсі новини дня
26.09.2024 403

В Нацбанку спрогнозували, як зміняться ціни через підвищення податків

Підвищення податків в Україні, яке запланував Кабмін та повинна підтримати ВР, не матиме суттєвого впливу на рівень інфляції. Адже додаткові надходження в бюджет повернуться в економіку через бюджетні видатки.

Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляють Контракти з посиланням на ZN.ua.

За його словами, Нацбанк уже проводив відповідні розрахунки, які відображені в липневому "Інфляційному звіті". Там йшлося про можливі додаткові інфляційні ефекти у разі підвищення ставок на окремі податки, зокрема на ПДВ.

"Водночас, аналізуючи пакет ініціатив, поданих до парламенту, ми дійшли висновку, що більшість із них матимуть переважно нейтральний вплив на ціни", — додав Ніколайчук.

За його словами, підвищення оподаткування доходів буде збалансовано тим, що отримані додаткові бюджетні ресурси повернуться в економіку у вигляді державних видатків, що не призведе до значного тиску на попит та зростання цін.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Нацбанку спрогнозували, як зміняться ціни через підвищення податків 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
26.09.2024 403
Еще колонки: Колонки / Блоги