НОВИНИ ДНЯ: Прослужать роками без поломок: механіки назвали 5 найкращих сімейних автомобілів  Китайський гороскоп на серпень 2026: місяць великих змін, пристрастей і доленосних рішень  Кримчани змушені стояти в чергах за їжею на тлі ударів України по енергетиці, – Reuters  Названо знаки зодіаку, яким у серпні гроші самі тектимуть до рук: на кого чекає багатство  Що посадити в серпні: пʼять видів насіння, яке встигне дати врожай  Зодіакальний гороскоп на серпень 2026 року для всіх 12 знаків  Ви робите це щодня: чому кришку унітазу не можна залишати відкритою — причина вас здивуєвсі новини дня
Політика
Росія
03.10.2024 823

Путін узаконив амністію всіх підсудних, які пішли на війну

Російський диктатор Володимир Путін підписав закон про звільнення від кримінальної відповідальності підсудних, які проходять військову службу. Напередодні повідомлялось, що РФ може відправити підсудних на війну в Україну.

_gettyimages_1249938128_35b0d24ffd95fb0a6d13c9578d1ff422_650x410_03.10.24

Про це пише РБК-Україна з посиланням на РІА-новини. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як пише видання, закон доповнює положення Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів Російської Федерації. Зокрема, він наказує звільняти від кримінальної відповідальності на стадії судочинства обвинувачених, які проходять військову службу в період мобілізації або уклали контракт про проходження військової служби.

Окрім цього в законі передбачено поширення аналогічного правового механізму на засуджених, вирок щодо яких було ухвалено, проте він не набув законної сили, зокрема й на стадії апеляційного провадження у кримінальній справі.

Що передувало

Напередодні у ЗМІ поширилась інформація про те, що російська влада може відправити на війну в Україну близько 20 тисяч підсудних, які перебувають у слідчих ізоляторах.

Однак рішення відправляти на СВО підсудних свідчить про те, що виснажується приплив ув'язнених, він уже не такий, як раніше.

Росія використовує ув'язнених для війни проти України

Росія вербує ув'язнених з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Після смерті Пригожина цим зайнялася Росгвардія, вербуючи колишніх вагнерівців.

Міноборони РФ також залучає жінок із в'язниць як штурмовиків і снайперів. Нещодавно Держдума дозволила засудженим за зґвалтування підписувати контракти для війни проти України.

Оценка материала:

5.00 / 2
Путін узаконив амністію всіх підсудних, які пішли на війну 5.00 5 2
Політика / Росія
03.10.2024 823
Еще материалы раздела «Росія»