НОВИНИ ДНЯ: Стара ванна ще засяє: як відреставрувати емаль у домашніх умовах  Гороскоп на 17 серпня для всіх знаків зодіаку: комусь день подарує приємну зустріч, а комусь доведеться змінити плани  Ковдра не збивається в грудки під час прання: що класти в барабан пральної машини  Гороскоп на 17 серпня за картами Таро: Водоліям – вдача, Стрільцям – розчарування  Як відкрити заклинений кульовий кран за 10 хвилин: метод без зусиль і сантехніка  Що нам пророкують зірки: гороскоп на 17–23 серпня 2026 року  Шпалери вже не в моді: як стильно й недорого обробити стінивсі новини дня
28.10.2024 686

Банки очікують подальшого припливу коштів населення

Банки очікують зростання обсягу фондування від населення в IV кварталі 2024 року, водночас обсяг оптового фондування дещо зменшиться.

Про це свідчать результати щоквартального опитування банків про умови фондування, повідомляють Контракти з посиланням на пресслужбу Нацбанку.

«У ІV кварталі залучення зростатимуть за рахунок коштів населення, обсяги залучень від бізнесу – залишаться незмінними, а обсяг оптового фондування дещо зменшиться», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що більшість банків повідомили про зростання обсягів фондування у III кварталі, при цьому кошти населення зростали активніше, ніж кошти бізнесу.

За даними опитування, середня вартість фондування знижувалася п'ять кварталів поспіль, а вартість оптових залучень – другий квартал поспіль. У IV кварталі банки очікують на подальше зниження вартості депозитів для населення та бізнесу.

Половина опитаних банків відзначила збільшення частки валютного фондування, однак дві третини респондентів очікують її зниження у IV кварталі. При цьому строковість фондування залишилася без змін, але банки прогнозують її зниження протягом наступного року.

Загальний обсяг банківського капіталу за останні 12 місяців збільшився, про що повідомили близько 95% респондентів. Дві третини опитаних очікують збереження цієї тенденції в наступні 12 місяців.

Опитування проводилося з 16 вересня до 7 жовтня 2024 року серед менеджерів 26 банків, частка яких у загальних активах банківської системи становить 96%.

Оценка материала:

5.00 / 2
Банки очікують подальшого припливу коштів населення 5.00 5 2
Бізнес / Фінанси та банки
28.10.2024 686
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»