НОВИНИ ДНЯ: Синоптики розповіли, якою буде погода в листопаді та чи очікувати снігу  Вибори 2025 року: Кучма розповів, за яких умов це можливо  Чи можливе запрошення України в НАТО до завершення війни: відповідь британського посла  "Будуть пуски балістичних та крилатих ракет": Путін зробив заяву про застосування ядерної зброї  В Україні 31 жовтня переважно без опадів, вдень до +13°  В України було два варіанти уникнути війни – Кучма  Очільників МСЕК не допустять до роботи в нових лікарських комісіях: у МОЗ відповіли, ким замінятьвсі новини дня
Політика
Україна
31.10.2024 194

Шуляк розповіла, чому більшість українців, чиє житло постраждало від війни, не можуть податись на компенсацію

Серед громадян, які подаються на компенсації за програмою "єВідновлення", тільки у 20% є правовстановлюючі документи на житло, що є умовою для подання відповідної заяви.

Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, пише РБК-Україна з посиланням на "Укрінформ". Про це повідомляють Контракти.UA.

За її словами, з моменту запуску Реєстру пошкодженого і знищеного майна у травні 2023 року громадяни, чиє житло постраждало внаслідок війни, подали 780 тисяч інформаційних повідомлень про це, але тільки 150 тисяч з них подали заяви про компенсацію. Це результат того, що у громадянина не було документів, які підтверджують право власності на таке житло.

"Алгоритм наступний - спочатку за допомогою "Дії", або через ЦНАП людина подає інформаційне повідомлення про те, що її житло постраждало внаслідок бойових дій або обстрілів. Наступний крок - вона подає заяву на компенсацію. Заяву не можна подати окремо, спочатку потрібне інформаційне повідомлення. Це дозволяє нам сформувати єдину базу пошкодженого житла. Але як ми бачимо, тільки 20% інформаційних повідомлень перетворюються на заяви", - зазначила Шуляк.

Вона пояснила, що основною причиною того, що громадяни не можуть "конвертувати" інформаційні повідомлення у заяви на компенсацію - відсутність у них правовстановлюючих документів. Це потрібно для того, щоб виплати отримували саме власники житла, а не, наприклад, орендарі, або взагалі шахраї. Серед причин відсутності документів щодо права власності - вони могли залишитись у житлі, яке було знищене, або їх могли втратити під час втечі від війни, або залишитись у житлі, яке зараз у тимчасовій окупації.

“Справа в тому, що у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, де власне і фіксуються документи, що підтверджують право власності на обʼєкт нерухомості, запрацював тільки у 2014 році. Саме від цього часу інформація про набуття права власності фіксуються там автоматично. Якщо житло було придбане раніше, документи слід вносити власноруч. Без такого запису у цьому документі право власності лишається переважно тільки на папері. Або потрібно піднімати дані з БТІ, що також дуже непросто. Але люди просто не знали про це", - зазначила Олена Шуляк.

Вона додала, громадянам, які придбали житло до 2014 року, слід завчасно потурбуватись про фіксацію цього у Реєстрі речових прав. Без цього вони не зможуть подати заяву на компенсацію, якщо їх житло постраждає. Зробити це можна через портал або застосунок "Дія".

Оценка материала:

5.00 / 2
Шуляк розповіла, чому більшість українців, чиє житло постраждало від війни, не можуть податись на компенсацію 5.00 5 2
Політика / Україна
31.10.2024 194
Еще материалы раздела «Україна»