НОВИНИ ДНЯ: Конституційний суд Молдови визнав законним референдум про вступ країни до ЄС  На що Україна ніколи не погодиться: Зеленський дав чітку відповідь  Як приготувати "Пташине молоко": десерт, який ми пам'ятаємо з дитинства  Горбачов погрожував Бушу забрати Крим та Донецьк в України ще 91-го: стенограма розмови  Жовтень у Києві був одним із найтепліших за понад 140 рокі  Елітний спецназ РФ зазнав нищівних втрат в Україні, - The National Interest  Вінегрет: простий рецепт з унікальним заправленням – такої смакоти ви ще не їливсі новини дня
Політика
Світ
02.11.2024 4830

Анексія Криму: яку угоду Путіну пропонував Обама

Розмова між колишнім президентом США та диктатором відбулася 2014 року.

2577bacf84d32e583bf9f5f3fa7498b2_02.11.24_1

На одній із зустрічей з американцями вже за наступної адміністрації Володимир Путін у присутності радника Дональда Трампа з питань національної безпеки Джона Болтона мимохідь сказав – 2014 року Барак Обама пропонував йому угоду: США готові були заплющити очі на анексію Криму, якби Путін зупинився на цьому. Але потім, як запевнив Путін, Обама сам відмовився від своєї пропозиції. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це заявив в інтерв'ю Ользі Кошеленко в проєкті "USA-UA: Секретні файли Білого дому" Джон Болтон, радник з питань нацбезпеки США (2018-2019 рр.).

Тодішній президент США, за словами Болтона, дотримувався політики умиротворення щодо Росії.

"Так, думаю, цілком можливо, що Обама саме так і сказав: дивись, можеш забирати Крим, але не чіпай усе інше. Це цілком у дусі політики Обами з умиротворення стосовно і Росії, і Ірану і Китаю. Домінантне крило в Демократичній партії вважає, що поки ми не виявляємо ворожості, інші люди теж поводитимуться добре. І якби це було так, світ був би набагато безпечнішим місцем. Але це не так", – сказав він.

Дивіться ексклюзивно на YouTube-каналі ТСН: проєкт "USA-UA: Секретні файли Білого дому".

Довідка:

В лютому 2014 року в Криму з'явилися озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Згодом Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський Союз, ні США не визнали результати голосування на "референдумі". Володимир Путін 18 березня оголосив про "приєднання" Криму до Росії.

Оценка материала:

5.00 / 3
Анексія Криму: яку угоду Путіну пропонував Обама 5.00 5 3
Політика / Світ
02.11.2024 4830
Еще материалы раздела «Світ»