НОВИНИ ДНЯ: Чиста підлога без краплі хімії: дідівський спосіб, який працює краще за сучасні засоби  Гороскоп на 29 серпня: Скорпіонам – стосунки, Стрільцям – труднощі  Одна склянка у злив — і про засмічення труб можна забути надовго: метод, перевірений часом  У суботу в Україні без опадів, вдень до +28°  У Путіна знайшли нову причину не припиняти війну в Україні: заява  Путін побачив слабкість США після війни з Іраном, - The Washington Post  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 29 серпнявсі новини дня
Політика
Україна
09.11.2024 851

Мобілізація в Україні: чоловіків якої вікової категорії поменшало в навчальних центрах

Від вересня в Україні майже припинили мобілізовувати чоловіків, старших за 50 років.

de84ce2b8a6b2999350303603ede6a65_09.11.24

Станом на сьогоднішній день у навчальних центрах ЗСУ залишилося менше десятка мобілізованих, яким 50+ років. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише "Главком" з посиланням на джерело в Головному управлінні доктрин і підготовки Генерального штабу ЗСУ.

Це пов'язано з виконанням внутрішньої директиви командування Сухопутних військ. Від кінця вересня ТЦК припинили примусово мобілізовувати чоловіків, старших за 50 років.

"Через свої фізичні особливості та хронічні хвороби старші люди не можуть повноцінно виконувати бойові завдання на лінії зіткнення, і бойові бригади (а саме для них зараз готують кадри навчальні центри) не хочуть брати таких людей", – пояснило джерело видання.

Водночас мобілізаційний вік залишається незмінним – 18-60 років. ТЦК може мобілізувати тих 50-59-річних, хто має дефіцитні військово-облікові спеціальності: зварювальників, ремонтників важкої техніки, зв’язківців тощо.

Нагадаємо, 23 вересня нардеп Олексій Гончаренко заявив, що в Сухопутних військах ухвалили директиву про те, що чоловіки віком 50-60 років можуть бути мобілізовані лише за окремим мобілізаційним розпорядженням.

Адвокатка Марина Бекало в коментарі сайту ТСН.ua пояснила, що цієї директиви Командування Сухопутних військ немає у відкритому доступі, оскільки це документ лише для службового користування.

Нардеп Федір Веніславський згодом пояснив, що після 50 років мобілізуватимуть лише тих чоловіків, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності.

Два тижні тому Волинський ОТЦК спантеличив заявою, повідомивши, що заборони щодо мобілізації громадян вікової категорії від 50 до 60 років немає, тому вони однаково мобілізовуватимуть "дідів".

Оценка материала:

5.00 / 1
Мобілізація в Україні: чоловіків якої вікової категорії поменшало в навчальних центрах 5.00 5 1
Політика / Україна
09.11.2024 851
Еще материалы раздела «Україна»