НОВИНИ ДНЯ: "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Чи будуть в Україні вибори під час війни: Зеленський зробив заяву  Як посмажити рибу, щоб не підгорало борошно: про це майже ніхто не знає  Зеленський відповів, чи поступиться Україна територією  Дощі перейдуть у сніг, буде ожеледиця: синоптикиня попередила про погіршення погоди в Україні  Як Росія намагається відновити контроль над Курщиною: Павлюк розкрив подробиці тактики армії РФ  Що додати до фаршу замість хліба та яєць, щоб приготувати смачні, соковиті котлетивсі новини дня
Кабінет директора
Вечірня горілка
13.11.2024 236

Скільки українців проти територіальних поступок для завершення війни: соціологи дали відповідь

32% українців готові відмовитися від територій для завершення війни.

7fc8e3607bdf20341b262285a5623bc8_13.11.24_1

Станом на жовтень 2024 року 58% українців категорично проти будь-яких територіальних поступок Росії. Однак, за останні кілька місяців спостерігається поступове зростання частки тих, хто готовий до таких поступок. Так, на кінець 2023 року їхня частка становила 19%, у лютому 2024 року — 26%, а на травень 2024 року — 32%. Від початку жовтня 2024 року ця цифра залишилась стабільною на рівні 32%. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це свідчать результати соцопитування КМІС.

Згідно з даними опитування, готовність до поступок корелює з кількома факторами. Зокрема, серед тих, хто вважає, що Росія має безмежні ресурси для терору, 48% готові до територіальних поступок, тоді як серед тих, хто вірить у виснаження ресурсів Росії, лише 18% висловлюються за поступки. Також важливою є готовність респондентів терпіти війну: що довший період готові витримати українці, то менше серед них тих, хто готовий до поступок. Якщо серед тих, хто готовий терпіти війну кілька місяців, 59% готові до територіальних поступок, то серед тих, хто готовий терпіти до одного року — 43%, а серед тих, хто готовий витримати стільки, скільки буде потрібно, лише 21%.

Особливо висока готовність до поступок спостерігається серед тих, хто не довіряє президенту і вважає, що Захід прагне несправедливого миру для України. 56% з них готові до поступок, в той час як лише 38% виступають категорично проти. У тих, хто довіряє президенту і вважає, що Захід підтримує Україну, частка тих, хто готовий до поступок, знижується до 24%, а 69% категорично проти.

Також опитування показало, що лише 4-7% українців сприймають територіальні поступки як прийнятні без обмежень. Більшість натомість вважає окупацію будь-якої частини України нелегітимною. Водночас є частина опитаних, які вважають поступки прийнятними за певних умов. Зокрема, серед тих, хто загалом готовий до територіальних поступок, 30% згодні з де-факто контролем Росії над усіма окупованими територіями, хоча 64% виступають категорично проти цього. Щодо Донбасу та Криму, 46% готові прийняти територіальні поступки, а 50% і 51% — відповідно категорично проти.

Водночас, якщо йдеться про можливість обміну територіальних поступок на членство України в НАТО, 21% готові прийняти такий компроміс навіть за умови де-факто контролю Росії над усіма окупованими територіями. Щодо Донбасу та Криму, до 46% готові до поступок в обмін на надійні гарантії безпеки та членство в НАТО.

Західні регіони України продемонстрували найбільшу неоднозначність: тут рівно стільки ж респондентів готові прийняти територіальні поступки в обмін на НАТО, скільки й тих, хто категорично проти.

Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС, підкреслив важливість підтримки українців щодо дипломатичних маневрів у такій складній міжнародній ситуації. Він зазначив, що громадяни не підтримують концепцію "миру за будь-яку ціну", але водночас залишають простір для маневру щодо ухвалення складних рішень для майбутнього України.

Опитування було проведене в період від 20 вересня до 3 жовтня 2024 року методом телефонних інтерв'ю серед 2004 респондентів.

Нагадаємо, що більшість українців (63%) стверджують, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Соціологи вперше зафіксували зниження цієї частки.

Оценка материала:

5.00 / 2
Скільки українців проти територіальних поступок для завершення війни: соціологи дали відповідь 5.00 5 2
Кабінет директора / Вечірня горілка
13.11.2024 236
Еще материалы раздела «Вечірня горілка»