НОВИНИ ДНЯ: Майже 90% компаній планують підвищити зарплати: на скільки вони зростуть у 2025 році  "Загарбати цілком й остаточно": політичний експерт назвав сценарій, який Путін підготував для України  Що робити, щоб буряк швидше зварився: 25 хвилин на будь-який розмір плоду — і каструля буде чистою  Церковний календар на грудень 2024 року: коли до дітлахів прийде святий Миколай і дата Різдва  На вихідних погода в Україні зміниться, - прогноз  Удари західними ракетами і системами по РФ змінять характер війни, - ISW  Рецепт сирної запіканки з манкоювсі новини дня
Політика
Світ
23.11.2024 203

Удари західними ракетами і системами по РФ змінять характер війни, - ISW

Збройні сили України справді почали використовувати західні системи для ударів по військових об'єктах на території Росії. Це дозволяє українській армії більш результативно вести сучасну багатопрофільну війну.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

Зазначається, що серія ударів Сил оборони по території Росії 19-20 листопада свідчить про початок використання Україною наданих Заходом далекобійних систем озброєнь для створення більш складних та ефективних ударних "пакетів".

"Під час обстрілів, Збройні сили України, зокрема, використовували ударні безпілотники дальнього радіусу дії та ракети Storm Shadow, і завдали ударів по різноманітним військовим цілям у російському тилу", - йдеться у звіті.

В ISW також зазначили, що системи і засоби, які західні партнери надають Україні, а також власне промислове виробництво оборонних систем та інноваційні зусилля, надають країні більш широкі можливості для успішного ведення багатопрофільної широкомасштабної сучасної війни.

Зазначається, що Україна вже довела свою ефективність у використанні безпілотників, часто вітчизняного виробництва, для нанесення ударів по різноманітних військових цілях у російському тилу, включно з авіабазами, командними штабами й артилерійськими складами.

"Український арсенал уже вміщує повітряні та морські безпілотники, а також надані Заходом літаки F-16, системи HIMARS і балістичні ракети ATACMS. Хоча умови використання останніх систем досить обмежені, щоб дати максимальні переваги, які ЗСУ може отримати від їх застосування", - йдеться у звіті.

В ISW також зазначили, що обмеження Заходу щодо здатності України використовувати надану зброю для ударів по території Росії, обмежують можливості ЗСУ в розробці адекватних ударних "пакетів".

"Україна потребує подальшої військової допомоги Заходу, а також вітчизняних інновацій та виробництва для того, щоб продовжувати створювати і використовувати ударні комплекси для ударів по російському тилу, а також завдавати ударів на полі бою від тактичного до оперативного рівня", - констатують в Інституті вивчення війни.

Дозвіл на удари західними ракетами по РФ

Впродовж цього року офіційний Київ активізував звернення до країн Європи та США з проханням дати дозвіл на удари по території Росії далекобійними балістичними ракетами ATACMS та крилатими Storm Shadow. Однак партнери не дозволяли це робити, побоюючись суттєвої ескалації.

18 листопада, через залучення режимом диктатора Володимира Путіна до війни солдат Північної Кореї, Сполучені Штати дозволили Україні застосувати ракети ATACMS для ударів по об'єктах на теренах РФ.

Вночі 19 листопада ЗСУ вперше атакували військовий об'єкт у Брянській області.

Крім того, адміністрація Джо Байдена дозволила бити по російських тилах крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP, що містять американські компоненти. За інформацією ЗМІ, аналогічний дозвіл дали уряди Великої Британії та Франції, оборонні концерни яких виробляють цей тип ракет, але обмежили використання лише Курською областю.

У середу, 20 листопада, стало відомо, що ЗСУ вперше застосували Storm Shadow по території РФ.

Удару було завдано по підземному командному пункту РФ у Курській області, де ймовірно також перебували північнокорейські генерали.

Оценка материала:

5.00 / 2
Удари західними ракетами і системами по РФ змінять характер війни, - ISW 5.00 5 2
Політика / Світ
23.11.2024 203
Еще материалы раздела «Світ»