Бізнес
Ринки та компанії
Остання гордість Путіна. Оман знайшов заміну найбільшому у світі російському виробнику
Дочірня компанія суверенного фонду добробуту Оману замінює російську АЛРОСА в ангольській державній алмазодобувній компанії Catoca.
Оманська Maaden International Investment викупила 41% акцій російського ПАТ АЛРОСА в алмазодобувному підприємстві Catoca в Анголі. Пише biz.nv.ua. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це йдеться в матеріалі Reuters. «З цього моменту у нас є новий партнер, і цей партнер здійснюватиме права, які досі належали АЛРОСА», — заявив Діамантіно Азеведу, міністр мінеральних ресурсів, нафти і газу Анголи.
«АЛРОСА, партнер Endiama в гірничодобувній компанії Catoca, перестане бути партнером цієї компанії і, отже, також партнером гірничодобувної компанії Luele», — додав він.
АЛРОСА відмовилася від коментарів.
Ангола перебуває під тиском з метою припинити давнє партнерство з російською державною АЛРОСА, найбільшим у світі виробником необроблених алмазів за обсягом, з 2022 року, коли Захід запровадив санкції проти АЛРОСА за вторгнення Москви в Україну.
Російська компанія конкурує з De Beers Anglo American як найбільший у світі виробник алмазів. Ціни на алмази перебувають у затяжному падінні на тлі слабкого попиту з боку Китаю, надмірної пропозиції і тиску з боку вирощених у лабораторіях дорогоцінних каменів.
Maaden International, що належить консорціуму оманських інвесторів на чолі з державною фірмою, у січні купила 24% акцій золотодобувної компанії в російських інвесторів, зокрема мільярдера Олександра Несіса.
Раніше повідомлялося, що експорт російських алмазів до Індії вперше почав знижуватися у квітні 2024 року — тоді він скоротився більш ніж на 20%. До цього обсяги ввезених дорогоцінних каменів з Росії зростали рік до року. Учасники ринку пояснювали це розпродажем запасів до посилення західних санкцій.
Країни G7 заборонили імпорт російських алмазів з 1 січня 2024 року, а з 1 березня поширили заборону на поставки каменів, оброблених у третіх країнах. При цьому Індія — найбільший експортер оброблених алмазів у світі з часткою 26,5%.
Останніми роками алмазна галузь Індії зазнає труднощів через загальну кризу в індустрії. Так, у 2023−24 фінансовому році індійський експорт знизився на 27,58% порівняно з аналогічним попереднім періодом, а в першому кварталі поточного 2024−25 року ще на 15%. Головна причина цього — падіння попиту в США та Китаї. У жовтні минулого року Індії довелося ввести двомісячну заборону на імпорт необроблених алмазів через зниження цін на ключових ринках.
У 2022 році експорт алмазів приніс Росії понад $4 млрд, а найбільший російський виробник дорогоцінних каменів — компанія Алроса — займала на світовому ринку необроблених алмазів близько 30%.
У вересні 2024 року поставки алмазів із Росії до Індії впали на 96%, або майже у 25 разів,порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Оценка материала:
Остання гордість Путіна. Оман знайшов заміну найбільшому у світі російському виробнику01.12.2024