НОВИНИ ДНЯ: "Неонацистське чудовисько": Захарова вибухнула новими звинуваченнями на адресу ЄС  Що нам пророкують зірки: гороскоп на серпень 2026 року  Цей режим заощадить до 90% електроенергії: як його увімкнути на пральній машині  Гороскоп на останній тиждень липня: які три знаки зодіаку стоять на порозі великих змін  Рахунки за електроенергію зменшаться на 60%, якщо прати в такому режимі: він найвигідніший  Гороскоп на 28 липня: Левам - неочікувана підтримка, Близнюкам - цікаві ідеї  Ці 5 звичок непомітно збільшують рахунки за світло: як почати економити з розумомвсі новини дня
Політика
Європа
18.12.2024 474

"Остання надія на мир": Сіярто не дав накласти санкції на патріарха Кирила і посла РФ Небезню

За його словами, ООН є "останнім місцем для проведення політичних консультацій", і введення санкцій проти російського посла підірвало б ще одну можливість для переговорів.

e264a0693b37a92c85c71a77a1996eae_18.12.24_1

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто підтвердив, що заблокував спробу ЄС внести до санкційного списку патріарха Російської православної церкви Кирила та постпреда Росії при ООН Василія Небензю. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як повідомляє Magyar Hang, про це міністр заявив на пресконференції за підсумками зустрічі глав МЗС країн Євросоюзу, що відбулася 16 грудня.

Сійярто пояснив, що Угорщина підтримала 15-й пакет санкцій проти Росії лише після того, як домоглася виключення пунктів, що могли б зачепити її нафтопереробний сектор.

"Для нас це було важливо, і оскільки нам вдалось вилучити з цього пакета санкцій божевільні ідеї, ми не наклали вето на нього", – сказав Сійярто.

Міністр також висловив свою позицію щодо санкцій проти Кирила, які Угорщина блокує ще з 2022 року.

"Я вважаю, що накладання санкцій на церковних лідерів і посадовців потрібно уникати за всяку ціну, бо якщо ми не зможемо говорити між собою за церковною лінією, буде втрачена остання надія на мир", – наголосив він.

Також Сійярто розкритикував пропозицію накласти санкції на Василія Небензю, представника Росії в ООН. За його словами, ООН є "останнім місцем для проведення політичних консультацій", і введення санкцій проти російського посла підірвало б ще одну можливість для переговорів.

Угорський міністр схарактеризував такі ініціативи як "божевільні ідеї", заявивши, що Угорщина й надалі буде захищати можливість підтримання діалогу навіть у найскладніших умовах.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Віктор Орбан вважає, що Угорщина "відчинила двері" до змістовних переговорів про мир.

Оценка материала:

5.00 / 1
"Остання надія на мир": Сіярто не дав накласти санкції на патріарха Кирила і посла РФ Небезню 5.00 5 1
Політика / Європа
18.12.2024 474
Еще материалы раздела «Європа»