НОВИНИ ДНЯ: Коли їхати на риболовлю у червні 2026: найбільш вдалі дні для великого улову  "Бункера в нього немає": три сценарії, чому Лукашенко різко дав "задню" щодо України  НБУ фіксував девальвацію: чому курс долара різко зріс в червні та чи є паніка на ринку  Івана Купала більше не в липні: чому змінилася дата й коли свято у 2026 році  Україна тримає позиції: в Пентагоні побачили поліпшення ситуації на фронті  Ці два знаки зодіаку можуть видихнути: до кінця літа вони закриють всі борги й кредити  Ціни на пальне впадуть? Чому бензин та дизель дешевшають повільніше, ніж світова нафтавсі новини дня
19.12.2024 519

Омбудсмен заявив про зменшення випадків "фізичної бусифікації"

Тим не менш, Лубінець визнав, що окремі факти порушення прав громадян України у напрямку мобілізації залишаються.

fa4ccede555aa229413b5c5037283821_19.12.24_1

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що, порівняно з минулим роком, ситуація з примусовою мобілізацією погіршилася, але не кардинально. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це омбудсман сказав під час візиту до Харкова, передає місцеве видання "Об'єктив".

За його словами, отримуючи повідомлення про порушення прав громадян України в процесі мобілізації, співробітники Офісу омбудсмена на чолі зі спецпредставником виїжджають на місце. Там домагаються фізичного доступу до громадянина, отримують від нього інформацію про інцидент і далі вирішують, як на це реагувати.

"Інколи достатньо того, що з’явилися наші представники – і правопорушення закінчуються, якщо вони були. У нас були випадки, коли я приймав рішення направляти подання, на підставі яких були відкриті й кримінальні провадження, й дисциплінарні провадження, в тому числі результатом стали дисциплінарні стягнення щодо представників ТЦК та СП", – розповів Лубінець.

Оцінюючи ситуацію з примусовою мобілізацією в Україні, він зазначив, що порівняно з минулим роком “вона трошки погіршилася, але не кардинально”.

"Усе менше й менше ми бачимо випадків саме фізичної “бусифікації” – ми це так називаємо. Десь уже зрозуміли, що підхід такий не працює. Але окремі факти порушення прав громадян України у напрямку мобілізації – вони залишаються. Тільки за цей рік ми отримали більше, ніж чотири тисячі подібних звернень. Це ми навіть не рахуємо, скільки ми надали роз’яснень, скільки у нас було телефоном спілкування, ми навіть у загальну цифру не вкладаємо", – сказав омбудсмен.

Раніше у виданні ВВС-Україна з'явилася інформація, що темпи мобілізації в Україні не покривають навіть втрат.

Оценка материала:

5.00 / 2
Омбудсмен заявив про зменшення випадків "фізичної бусифікації" 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
19.12.2024 519
Еще колонки: Колонки / Блоги