НОВИНИ ДНЯ: Зеленський відповів, чи буде йти на другий президентський термін  Про Трампа, другий президентський термін і закінчення війни: головне з інтерв'ю Зеленського для телемарафону  Рване мʼясо: цікавий рецепт ситної страви  Похолодання посилиться. Синоптик розповіла про погоду на вихідних в Україні  "Будь-які гарантії безпеки без США – це слабкі гарантії": Зеленський про справедливий мир для України  У Києві 4 січня очікується ожеледиця та сильний вітер  Чи припинить Путін війну 2025 року: ексрадник Трампа оцінив ситуаціювсі новини дня
Політика
Україна
02.01.2025 215

Україна офіційно стала учасницею Римського статуту МКС

Україна офіційно стала учасницею Римського статуту МКС

1_c29562ae5c390d728748d3186b2edf0f_650x410_02.01.25

Україна з 1 січня 2025 року набуває повноправного членства в Міжнародному кримінальному суді. Таким чином учасниками Римського статуту МКС вже є 125 держав.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на "Укрінформ". Про це повідомляють Контракти.UA.

Відсьогодні Україна є повноправним членом Міжнародного кримінального суду, ратифікувавши перед тим Римський статут. До юрисдикції МКС входять найтяжчі міжнародні злочини, зокрема геноцид, злочини агресії, воєнні злочини і злочини проти людяності.

Речник МКС Фаді ель-Абдалл зазначив, що тепер Україна має право голосувати при затвердженні бюджету, ухваленні змін, поправок до Римського статуту, при виборі суддів, майбутнього прокурора та його заступників тощо.

На запитання про українського суддю в МКС, речник зазначив, що цілком можливо, щоб Україна як учасниця висувала кандидатів. Рішення буде залежати від голосування Асамблеї. Він додав, що для суддів МКС існують певні вимоги щодо досвіду, зокрема в міжнародному або у кримінальному праві.

"Необхідно бути кваліфікованим і для найвищих суддівських посад у рідній країні. Також кожні три роки відбуваються вибори шести суддів МКС. Тож ми, звичайно, сподіваємося, що Україна братиме участь у всіх можливих варіантах співпраці та підтримки Міжнародного кримінального суду, включно з висуванням кандидатів на посади суддів, а також сприятиме збільшенню кількості українських колег в МКС", - сказав Фаді ель-Абдалл.

Також серед вимог до суддів МКС вільне володіння хоча б однією з двох офіційних мов - англійською або французькою.

Речник наголосив, що МКС не веде справ проти держав, завжди йдеться про індивідуальну відповідальність за злочини. Фаді ель-Абдалл пояснив, що Україні не потрібно розпочинати нове розслідування стосовно російських воєнних злочинців. Він не виключив, що можу бути ініційовані нові справи та звинувачення.

Ратифікація Римського статуту

Нагадаємо, що Римський статут - це міжнародний договір, який заснував Міжнародний кримінальний суд. Він визначає порядок роботи МКС, а також визначає злочини, які підпадають під його юрисдикцію.

У 2024 році Україна ратифікувала Римський статут. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон у День Незалежності, 24 серпня.

Оценка материала:

5.00 / 2
Україна офіційно стала учасницею Римського статуту МКС 5.00 5 2
Політика / Україна
02.01.2025 215
Еще материалы раздела «Україна»