НОВИНИ ДНЯ: Не зробите цього — втратите врожай: як вберегти помідори від фітофтори  Небезпечна магнітна буря з піковим індексом 7: коли очікувати найважчий день та як захиститись  Як змусити орхідею знову цвісти: експерт назвав один крок, який усе змінює  Гороскоп на 17 квітня для всіх знаків зодіаку: день, коли слова і впевненість вирішуватимуть багато  Коли садити картоплю за місячним календарем у квітні 2026 року  Атмосферний фронт накриє Україну: як зміниться погода  Нова тактика РФ: чому удари по Україні все частіше стаються вденьвсі новини дня
Кабінет директора
Вечірня горілка
07.01.2025 539

Вступ України до НАТО без окупованих територій: Зеленський відповів, чи погодиться

Зеленський розповів, чи відмовиться Україна від частини своїх територій в обмін на членство в НАТО.

7c05ad39dcdb49e932964f933c5f657b_07.01.25_1

Україна може погодитися на вступ до НАТО навіть із тимчасово окупованими територіями, однак дія Статті 5 Альянсу поширюватиметься лише на ті землі, які перебувають під контролем Києва. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману, яке опублікував youtube-канал Офісу президента.

Фрідман запитав, чи погодиться Україна відмовитися від Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, а також Криму, в обмін на запрошення вступити в НАТО.

"Законодавче запрошення в НАТО робиться Україні. І ми не визнаємо всі інші (окуповані – Ред.) території України (частиною Росії – Ред.), але НАТО може діяти на частині, контрольованій Україною. Про це можна домовитися? Я впевнений, що так", – каже глава держави.

Зеленський визнав, що це – невеликий успіх для України, "але якщо ми бачимо дипломатичний спосіб завершення війни", то він згоден на такий варіант.

Крім того, він наголосив на важливості озброєння України та санкцій проти РФ.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що Трамп може стати першим лідером, який прилетить до України літаком.

Оценка материала:

5.00 / 2
Вступ України до НАТО без окупованих територій: Зеленський відповів, чи погодиться 5.00 5 2
Кабінет директора / Вечірня горілка
07.01.2025 539
Еще материалы раздела «Вечірня горілка»