НОВИНИ ДНЯ: США хочуть розділити Європу: Каллас назвала головну причину  У Кремлі назвали строки, як довго ще "різатимуть" доступ до інтернету росіянам  У Раді пропонують заборонити ТЦК силою забирати людей — з’явився новий законопроєкт  Науковці знайшли унікальну "суперземлю": там можуть бути вода та життя  "Борщовий набір" дешевшає, а тепличні овочі залежать від курсу: що буде з цінами весною  У зниклому середньовічному селі знайшли унікальну папську печатку ХІІ століття  Кремль закручує гайки перед війною з НАТО: Інтернет "гасять" навіть для влади - ISWвсі новини дня
Політика
Україна
14.01.2025 399

В ISW оцінили, чи можливий мир в Україні на умовах Путіна

Позиція очільника Кремля не призведе до стійкого миру, вважають аналітики.

Президент РФ Володимир Путін на будь-яких можливих переговорах із Заходом щодо припинення війни проти України, скоріш за все, зберігатиме свої довоєнні максималістські вимоги. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни.

У звіті ISW була проаналізована публікація Financial Times (FT) від 10 січня, в якій колишній високопоставлений кремлівський чиновник та інше джерело розповіли, що Путін на будь-яких подібних переговорах зберігатиме свої довоєнні вимоги щодо запобігання вступу України в НАТО, та примушування блоку вивести військові контингенти з країн Східної Європи.

Аналітики констатують, що вимоги Путіна від грудня 2021 року "виходять за межі України й спрямовані на відкат НАТО".

"Кремль, ймовірно, прагне воскресити цей наратив, намагаючись змусити західних лідерів мовчазно погодитися на максималістські вимоги Путіна, які послаблять НАТО під виглядом "компромісу" на будь-яких майбутніх мирних переговорах щодо війни в Україні", - зазначають експерти.

Нагадаємо, Путін заявив про готовність РФ вести переговори, але лише з легітимним керівництвом України, на базі стамбульських домовленостей 2022 року, і "виходячи з реалій на полі бою".

Оценка материала:

5.00 / 2
В ISW оцінили, чи можливий мир в Україні на умовах Путіна 5.00 5 2
Політика / Україна
14.01.2025 399
Еще материалы раздела «Україна»