НОВИНИ ДНЯ: Збивати ракети ще над Україною: Сікорський шокував Польщу безпрецедентною пропозицією  Україна могла ізолювати Крим ще 2023-го: Залужний розповів, що завадило  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 7–8 серпня  Замість спеки йде стихія: що зміниться вже 7 серпня і які області накриє небезпечна негода  Гроші потечуть у руки цим знакам Зодіаку: хто розбагатіє  Українська балістика FP-7 вже на сертифікації, перші удари можуть бути восени, - Reuters  Обсяг іпотеки в Україні досяг 50 млрд гривень: 93% нових кредитів припадає на "єОселю"всі новини дня
Політика
Україна
05.02.2025 590

МАГАТЕ відклало ротацію своєї місії на Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку окупантів

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було вимушене відкласти ротацію своєї місії на Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.

Про це повідомив речник МЗС України Георгій Тихий. Про це повідомляють Контракти.UA.

“Кремль не вперше використовує шантаж як інструмент залякування міжнародних експертів і підриву їхньої незалежності. Наприклад, під час однієї з попередніх ротацій Росія завдала удару дроном по машині МАГАТЕ”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Москва має щонайменше дві причини тиснути на незалежність МАГАТЕ. Перша – силою нав’язати міжнародне визнання незаконної окупації української АЕС. Друга – маніпулювання оперативною ситуацією в районі навколо станції. Тихий заявив, що Україна не дасть втілити жоден із цих намірів.

“Україна високо оцінює роботу МАГАТЕ в безпрецедентних безпекових умовах. Ми не дозволимо Росії підірвати незалежність і неупередженість Агентства для досягнення своїх злочинних цілей. Ми закликаємо міжнародне співтовариство твердо підтримувати МАГАТЕ та рішуче засудити безпрецедентний тиск, який держава-агресор продовжує чинити на його керівництво”, – закликало МЗС України.

Дипломатичне відомство нагадало, що окупація Запорізької АЕС Росією є незаконною та створює серйозну загрозу ядерного інциденту. Це безпрецедентний випадок захоплення агресором найбільшої в Європі АЕС і перетворення її на військову базу. Лише повернення станції її законному власнику, Україні, дозволить відновити ядерну безпеку та захист відповідно до норм і стандартів МАГАТЕ.

Оценка материала:

5.00 / 2
МАГАТЕ відклало ротацію своєї місії на Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку окупантів 5.00 5 2
Політика / Україна
05.02.2025 590
Еще материалы раздела «Україна»