НОВИНИ ДНЯ: Повня 1 лютого відкриє вікно можливостей: удача посміхнеться п'ятірці знаків Зодіаку  Український "Оплот" виявився найкращим танком тайсько-камбоджійської війни, - аналітик  Загроза нової війни на Близькому Сході: Іран звернувся до США із жорсткою заявою  Зеленський відповів, чи він піде на наступні вибори президента  Земельний податок 2026 року: хто з українців не платитиме  Війна стає надто дорогою: у Путіна звужується "вікно" для вигідної угоди про мир — Bloomberg  В Україні 1 лютого без опадів, вночі температура опуститься до -25°всі новини дня
17.02.2025 356

Значно менше інфляції: українські банки знизили депозитні ставки

Середні відсоткові ставки банків за новими депозитами в гривні для населення в січні 2025 року становили 10,5% річних, що на 0,3 в.п. нижче, ніж місяць тому. Водночас інфляція вже досягла 12,9%.

_grivni_groshi_foto___vitalii___nosach_rbk_ukrai__na20240004_a979eeacef6187148452a95d58cd5da4_650x410_17.02.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на оперативні дані Національного банку України (НБУ). Про це повідомляють Контракти.UA.

Ставки за новими депозитами для населення у валюті залишилися на рівні 1,0%.

Депозитний портфель банків для населення зріс за січень на 0,2% до 1,215 трлн гривень. Облікова ставка НБУ

Водночас НБУ підвищив облікову ставку в грудні до 13,5%, а в січні до 14,5% через сплеск інфляції, що в кінцевому підсумку має призвести до підвищення ставок за депозитами.

"Ми розраховуємо, що підвищення облікової ставки на 0,5 п. п. у грудні та на 1 п. п. у січні разом із диференційованими вимогами до обов'язкових резервів спонукатимуть банки підвищити ставки за гривневими депозитами, щоб забезпечити кращий захист гривневих заощаджень від інфляції та підтримати попит на ці інструменти", - заявили у пресслужбі НБУ.

Інфляція і курс долара

За даними Держстату, інфляція в Україні в січні прискорилася до 12,9%. За прогнозом НБУ, зростання цін буде високим принаймні найближчими місяцями і сягне 15%.

Під час засідання Комітету з монетарної політики НБУ зазначалося, що "в окремих великих банках реальні ставки за депозитами за вирахуванням поточної інфляції та підвищеного військового збору вже перейшли в негативну площину, а в деяких - коливаються близько нуля".

Водночас курс долара на готівковому ринку за останній рік зріс на 10,3% до 42,56 гривень. У лютому долар трохи подешевшав.

Оценка материала:

5.00 / 2
Значно менше інфляції: українські банки знизили депозитні ставки 5.00 5 2
Бізнес / Фінанси та банки
17.02.2025 356
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»