НОВИНИ ДНЯ: Епіфаній, Онуфрій чи Папа Римський? Кому з лідерів церков довіряють українці  Економічний "шторм" у РФ: Путін перед вибором — кінець війни чи крах  "Тушіть Пітєр": "Мадяр" потролив пожежу на нафтотерміналі перед форумом Путіна  У РФ позбуваються "непотрібних спеціальностей" та закликають молодь йти в армію  Не тільки Мельник. Кого ще з історичних діячів перепоховають на військовому кладовищі  Що стоїть за масованими атаками РФ по Україні: експерт назвав дві причини  Як обробити город від шкідників у червні, на що звернути увагувсі новини дня
Політика
Світ
18.02.2025 1285

У Білому домі відреагували на відмову Зеленського від угоди про доступ до корисних копалин

В адміністрації Трампа вважають, що "обов'язкові економічні зв'язки зі Сполученими Штатами" будуть найкращою гарантією безпеки України.

94e6061ed72cf175fb8592901577a197_18.02.25

Високопоставлений чиновник Білого дому назвав “недалекоглядним” рішення президента України Володимира Зеленського не підписувати запропоновану угоду про надання США доступу до рідкісноземельних корисних копалин в Україні. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомляє в неділю, 16 лютого, Associated Press.

Агентство цитує речника Ради національної безпеки Брайана Г'юза, який прямо не підтвердив таку пропозицію, але зазначив, що "президент Зеленський недалекоглядно поставився до чудової можливості, яку адміністрація Трампа надала Україні".

Г'юз заявив, що угода про корисні копалини дозволить американським платникам податків "повернути" гроші, надіслані Києву, і водночас сприятиме зростанню української економіки.

Він також додав, що Білий дім вважає, що "обов'язкові економічні зв'язки зі Сполученими Штатами будуть найкращою гарантією проти майбутньої агресії та невід'ємною частиною тривалого миру".

"США визнають це, росіяни визнають це, і українці повинні визнати це", – сказав чиновник Білого дому.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що не дозволив українським міністрам підписати угоду з США щодо корисних копалин, оскільки документ не враховує інтереси України.

Оценка материала:

3.00 / 4
У Білому домі відреагували на відмову Зеленського від угоди про доступ до корисних копалин 3.00 5 4
Політика / Світ
18.02.2025 1285
Еще материалы раздела «Світ»