НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку витягнуть "золотий квиток" від Всесвіту і будуть на висоті  Втрати армії РФ на фронті настільки великі, що Путін в паніці йде на відчайдушний крок: у ISW попередили  Зустріч з Лукашенком можлива? У МЗС зробили заяву про контакти з Мінськом  Сенатори США вимагають від Трампа пояснень через паузу в санкціях проти Росії  НАТО готує щит від Росії: які технології захищатимуть східний фланг  Не лише горіхи: що треба нести до церкви на Третій Спас  Трамп знайшов "винного" у скороченні запасів зброї США: "Він віддав Україні все"всі новини дня
Політика
Світ
25.02.2025 861

Трамп хоче заробляти на звільнених від окупації територіях — NYT

Росія окупувала близько п'ятої частини території України, включно з багатим на ресурси Донбасом.

449015fd205db5f6c5b27ee44cc137c1_25.02.25_1

 

Адміністрація президента США Дональда Трампа хоче отримувати доходи від природних ресурсів на звільнених від російської окупації територіях України. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це йдеться в новому проєкті угоди із США, який отримало в розпорядження видання The New York Times.

У разі деокупації частка доходів від ресурсів, що надходять до фонду зі звільнених територій, становитиме 66 відсотків.

У виданні нагадали, що Росія окупувала близько п'ятої частини території України, включно з багатим на ресурси Донбасом.

Відповідно до проєкту, адміністрація Трампа хоче отримувати доходи від природних ресурсів України без жодних гарантій безпеки в обмін.

Новий документ вимагає від України виконати низку зобов’язань, але все ще не передбачає жодних конкретних кроків у відповідь від США щодо допомоги Україні у підтримці її військових зусиль.

Водночас у ньому йдеться про те, що Сполучені Штати мають намір надати довгострокові фінансові зобов’язання, щоб допомогти Україні розвиватися економічно.

Нагадаємо, США запропонували Україні нову редакцію угоди про корисні копалини, яка виявилася ще жорсткішою за попередній варіант. Документ передбачає, що 100% власності майбутнього фонду буде закріплено саме за американською стороною.

Оценка материала:

3.67 / 3
Трамп хоче заробляти на звільнених від окупації територіях — NYT 3.67 5 3
Політика / Світ
25.02.2025 861
Еще материалы раздела «Світ»