НОВИНИ ДНЯ: Одне обприскування назавжди позбавить томати від верхівкової гнилі: чим полити рослини  Гороскоп на 14 травня: Овнам - вплив, Скорпіонам - навести лад  Які найкращі дні для садіння капусти за місячним календарем: качани виростуть великими та міцними  В Україні у четвер очікуються дощі, подекуди грози, вдень до +19°  Імпорт російського СПГ досяг рекордного рівня: хто в ЄС купує найбільше  Війна в Україні показала, як знецінилося припинення вогню за Трампа, - NYT  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 14 травнявсі новини дня
24.02.2025 963

Росія захопила 18 ГВт української генерації – Галущенко

Росія окупувала 18 ГВт української генерації, включно з ГЕС, ТЕС та найбільшою в Європі атомною електростанцією — Запорізькою АЕС.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляють Контракти.

При цьому за 2024 рік Росія знищила або пошкодила 10 ГВт української генерації.

«Українська енергетика стала ціллю російських терористичних атак з перших днів широкомасштабного вторгнення», — зазначив він. — «За ці три роки Росія завдала понад 30 масованих комплексних атак по об’єктах української енергетичної інфраструктури, загальні збитки від яких складають мільярди доларів».

Крім того, за словами міністра, точкові обстріли енергетики не вщухають щодня.

«Росія здійснює злочини, атакуючи об'єкти, критичні для роботи АЕС, та створюючи загрозу ядерної катастрофи. Жодна енергосистема світу не мала таких викликів», — повідомив Галущенко. — «Та, попри нестримне бажання росії знищити нашу інфраструктуру, українська енергосистема залишається цілісною і функціонує. І в нас є світло, у нас є тепло».

Оценка материала:

5.00 / 2
Росія захопила 18 ГВт української генерації – Галущенко 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
24.02.2025 963
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»