НОВИНИ ДНЯ: Зеленський сказав, чого Трампу не варто говорити про війну в Україні  Як приготувати картопляний рулет із фаршем  Експерт пояснив, чому неможливо змінити позицію Трампа  Зеленський сказав, що отримали США в обмін на військову допомогу Україні  Трамп заінтригував власним дедлайном для України та РФ: потім ставлення буде іншим  З цією стравою ви відмовитеся від смаженої й тушкованої картоплі: ідеальний варіант для вечері  ЗАЕС і прохід через Дніпро: Bloomberg про вимоги США до Росіївсі новини дня
08.03.2025 1444

НБУ підвищив облікову ставку: банкір пояснив, як це вплине на українців

Найближчим часом ставки дохідності за гривневими вкладами будуть найвищими, а ближче до кінця року можуть знизитися.

Після підвищення облікової ставки Нацбанком до 15,5% вперше з 2023 року максимальні ставки за гривневими депозитами можуть зрости до 17% річних. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це розповів директор департаменту роздрібного бізнесу "Глобус Банку" Дмитро Замотаєв, йдеться у переданому УНІАН коментарі.

"Після підвищення облікової ставки до 15,5% та ухваленого рішення про зміну операційного дизайну процентної політики НБУ, згідно з яким з 4 квітня ставка за 3-місячними депозитними сертифікатами складе 19%, ставки за гривневими депозитами фізичних осіб можуть зрости до 16-17% річних", - сказав він.

За словами експерта, до початку квітня ситуація в сегменті гривневих депозитів буде максимально сприятливою для вкладників, адже ставки за вкладами можуть зрости в середньому на 0,5-1 в.п.

Так, за його твердженням, середня дохідність вкладів терміном від 3 до 6 місяців може збільшитися до 11,5-12% річних, вклади на термін від 9 місяців до 1 року дадуть середній дохід в розмірі 12,5-13% річних. Водночас середня дохідність вкладів терміном 6-9 місяців та від 1 року і вище може скласти 15-16% (в окремих випадках з урахуванням бонусних відсотків до базових ставок максимальна дохідність потенційно може сягнути 17% річних).

Разом з тим, на думку фахівця, зростання дохідності ультракоротких вкладів (3-6 місяців) навряд чи здатне наздогнати інфляцію, яка до червня-липня складе 13-15% у річному вимірі. Натомість явно цікавими для потенційних вкладників можуть стати вклади на термін 6-9 місяців, а також від 1 року.

"Ставки за вкладами від 6 до 9 місяців та від 1  року і довше майже вирівнялись, що дає змогу громадянам, які зважаться на розміщення коштів, обирати між цими депозитними програмами. Але у стратегічному плані цікавішими є саме довготривалі вклади.  Адже з урахуванням податкових стягнень та прогнозованого зниження інфляції до 8-9% у другому півріччі, клієнти матимуть змогу отримати пасивний прибуток в розмірі до 4%, а подекуди до 5%", - зауважив банкір.

Експерт прогнозує, що у другій половині року, спираючись на економічні показники, передусім на рівень інфляції та ситуацію на валютному ринку, Нацбанк може вдатися до поступового зниження облікової ставки до рівня 14-14,5%, що відразу віддзеркалиться на дохідності гривневих вкладів. Саме тому він очікує, що у найближчі місяці ставки дохідності за гривневими вкладами будуть найвищими, а ближче до кінця року вони можуть знизитися на 0,5-1 в.п.

"Протягом березня-квітня у сегменті гривневих вкладів може спостерігатися суттєве пожвавлення потенційних вкладників. Власне громадяни можуть скористатися слушною нагодою не лише зберегти наявні статки від знецінення, а й отримати пасивний прибуток. За нашими очікуваннями, найближчими тижнями порівняно з початком року приріст нових вкладників складе 10%. І переважна більшість нових вкладників, а це близько 60-70%, розміщуватимуть кошти на вкладах терміном 6-9 місяців", - підсумував Замотаєв.

Облікова ставка в Україні - останні новини

6 березня НБУ підвищив облікову ставку до 15,5% річних. За словами голови регулятора Андрій Пишний, ці рішення спрямовуються на підтримання привабливості заощаджень у гривні, збереження стійкості валютного ринку та контрольованості інфляційних очікувань, що дасть змогу повернути інфляцію на траєкторію стійкого сповільнення до цілі 5%.

Оценка материала:

5.00 / 4
НБУ підвищив облікову ставку: банкір пояснив, як це вплине на українців 5.00 5 4
Бізнес / Фінанси та банки
08.03.2025 1444
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»