НОВИНИ ДНЯ: Території в обмін на мир: Буданов зробив заяву  Сили оборони уразили військовий корабель РФ і не тільки  Посол Ізраїлю у РФ розповів, що може швидко зруйнувати путінську економіку  Зеленський зробив несподівану заяву про своє президентство: за яких умов можливі вибори  У Путіна та Сі є розбіжності, але їх об’єднує спільне прагнення: аналітик назвав, яке саме  Не пропустіть: державні свята в Україні 2026 року з точними датами — чи будуть додаткові вихідні дні  Питання не в дефіциті літаків, а пілотів: Зеленський пояснив потребу в МіГ-29 від Польщівсі новини дня
09.03.2025 7867

Найбільшого виробника алкоголю в Україні позбавили ліцензії на торгівлю

Державна податкова служба України анулювала дві ліцензії на оптову торгівлю алкоголем компанії ТОВ "Українська торгова дистрибуційна компанія" через ухилення від сплати податків та продаж алкоголю без належних ліцензій.

image_09.03.25_1

Компанія отримала штраф в розмірі 97 мільйонів гривень за безліцензійну роздрібну торгівлю, а також втратила ліцензію через відсутність одного з місць зберігання, вказаного в Єдиному державному реєстрі. Пише 24tv.ua. Про це повідомляють Контракти.UA.

Державна податкова служба України анулювала дві ліцензії на оптову торгівлю алкоголем компанії ТОВ "Українська торгова дистрибуційна компанія", заснованої "Глобал Спірітс АМГ Європа ЛТД".

Сума збитків

Про це повідомив голова ДПС Руслан Кравченко, інформує 24 Канал. За його словами, виявлено факти, які свідчать про ухилення від сплати податків на суму понад 700 мільйонів гривень і продаж алкоголю без належних ліцензій. При цьому остаточну суму збитків буде встановлено після проведення додаткових перевірок.

Зауважте. Одним із порушень стало постачання алкоголю на суму 48 мільйонів гривень у січні 2025 року підприємцю в Житомирі, який вже був позбавлений ліцензії на роздрібну торгівлю.

Компанію оштрафували

За адресою, куди фактично відвантажувались до 2 – 3 фур алкоголю на день, знаходився молитовний дім. За ці порушення компанія отримала штраф на суму 97 мільйонів гривень за безліцензійну роздрібну торгівлю.

Загалом, за схожою схемою було продано понад 37 мільйонів пляшок алкоголю без належного обліку та сплати податків,
– зазначив Кравченко.

Крім цього, компанія втратила ліцензію на гуртову торгівлю алкоголем через відсутність одного з місць зберігання, що було зазначено в Єдиному державному реєстрі.

Позиція компанії

У компанії "УТДК" вважають відкликання ліцензії на оптову торгівлю алкоголем необґрунтованим, оскільки перевірка складу в Житомирі не зафіксувала жодних порушень.

"Позавчора нас визнали найбільшим платником податків у галузі, а вже сьогодні – відкликання ліцензії без законних підстав. Ми працюємо з 11 тисячами легальних клієнтів і фізично не можемо перевіряти їхні ліцензії, адже реєстр закритий через воєнний стан. Будь-які санкції за це – юридично необґрунтовані", – заявили у компанії.

"УТДК" наголошує, що продовжує працювати у штатному режимі, виконуючи всі зобов’язання перед працівниками, партнерами та державою, і сподівається на оперативне скасування рішення в процесі оскарження.

Що цьому передувало

Як повідомлялося раніше, у лютому 2024 року російські слідчі оголосили українського бізнесмена Євгена Черняка, власника алкогольного холдингу Global Spirits, в міжнародний розшук. Його звинувачують у фінансуванні Збройних сил України на суму понад 1,3 мільярда рублів.

Обвинувачення висунуто Черняку заочно. Також повідомляється, що на його активи накладено арешт, хоча сам бізнесмен заперечує наявність таких активів на території Росії. У Росії компанії Global Spirits належали підприємства, які виробляли алкогольні напої під відомими брендами "Хортиця", "Мороша" та "Первак".

Довідково. В Україні холдинг Global Spirits володіє лікеро-горілчаним заводом "Хортиця" в Запоріжжі та Одеським коньячним заводом, а також дистриб'юторською компанією "Українська торгова дистрибуційна компанія".

У грудні 2023 року СБУ оголосила Черняку підозру у фінансуванні збройної агресії Росії. СБУ стверджує, що бізнесмен продовжував вести бізнес із Росією та здійснював фінансові транзакції на користь російського бюджету.

Сам Черняк спростував ці звинувачення, зазначивши, що з 2014 року проти компанії Global Spirits застосовані санкції, тому вона не могла мати активів у країні-агресорці. Окрім того, ліцензія на ведення бізнесу в Росії була відкликана ще 24 лютого 2022 року.

Оценка материала:

5.00 / 5
Найбільшого виробника алкоголю в Україні позбавили ліцензії на торгівлю 5.00 5 5
Бізнес / Ринки та компанії
09.03.2025 7867
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»