НОВИНИ ДНЯ: Щомісяця призивають близько 30 тисяч осіб, цього мало: нардеп закликав посилити мобілізацію  Путін зробив несподівану заяву про відновлення Радянського Союзу  Врожай в Україні зростає, але експерти б’ють на сполох — що заважає прибутку від його продажу  "Катастрофічно не вистачає": нардеп пояснив збільшення виплат до 200 тис. грн  Китай представив гіперзвукову ракету за ціною "Шахеда", яка б'є на 1300 км  Половина європейців вірять у війну з РФ, ще стільки ж вважає Трампа ворогом ЄС  Наказ дав особисто Путін: Британія ввела нові санкції проти РФ через замах з "Новічком"всі новини дня
09.03.2025 417

США частково припинили підтримку винищувачів F-16 в Україні, - Forbes

США частково припинили підтримку винищувачів F-16, які є в Україні. Це може позбавити Повітряні сили найважливіших засобів повітряної протидії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Forbes. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як пише видання, США не можуть просто "вимкнути" винищувачі F-16 американської компанії Lockheed Martin. Але США призупинили життєво важливу підтримку для радіолокаційних засобів F-16, які є в Україні.

"Це може позбавити українські військово-повітряні сили найважливіших засобів повітряної протидії в критичний момент трирічної війни Росії проти України. Але українці не безсилі - у них все ще є союзники", - пише Forbes.

Видання зазначає, що Україна може замінити F-16 на винищувачі Mirage 2000, які вони отримують від Франції.

Аналітик Девід Акс звертає увагу на те, що українські сили дійсно опинилися у скрутній ситуації після рішення Трампа, але вона це не безвихідь. На його думку, ЗСУ варто сконцентруватися на французьких винищувачах Mirage 2000.

Міністерство оборони Франції пообіцяло встановити нові засоби радіоелектронної протидії на Mirage 2000 напередодні надання їх Україні. Цілком можливо, що йшлося про аналоговий комплекс Integrated Countermeasures Suite Mark 2 або повністю цифровий Integrated Countermeasures Suite Mark 3.

Оценка материала:

5.00 / 2
США частково припинили підтримку винищувачів F-16 в Україні, - Forbes 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
09.03.2025 417
Еще колонки: Колонки / Блоги