НОВИНИ ДНЯ: У цих знаків Зодіаку з’являться нові можливості найближчим часом  У Путіна заговорили про "сигнали" від США і зробили нову заяву щодо України: деталі  Чи буде в Україні банкнота 5000 гривень: що кажуть в НБУ про топ-номінали  Де на Місяці ховається вода: нове відкриття здивувало науковців  Як і скільки заяв подавати абітурієнтам, щоб не "пролетіти" зі вступом: пояснення МОН  Свята у серпні 2026 року: повний перелік важливих дат в Україні та світі, чи будуть додаткові вихідні  Тепло, але води в річках може стати більше: де в Україні чекати грози 15 липнявсі новини дня
09.03.2025 477

Мерц хоче обговорити з Британією і Францією спільне використання їхньої ядерної зброї

Майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц відкритий до переговорів щодо спільного використання ядерної зброї Великобританії та Франції. Однак не відкидає і захист США.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian. Про це повідомляють Контракти.UA.

За даними видання, лідер німецької партії ХДС заявив, що хотів би провести переговори з Францією та Великобританією щодо спільного використання їхньої ядерної зброї, але не як заміну американському ядерному захисту Європи.

"Спільне використання ядерної зброї - це питання, про яке нам потрібно говорити... Ми маємо ставати сильнішими разом у сфері ядерного стримування", - заявив Мерц в інтерв'ю Deutschlandfunk у неділю.

За словами політика, потрібно говорити з обома країнами. Однак ядерна зброя Британії та Франції має стати доповненням до американського ядерного щита, який Німеччина хотіла б зберегти.

Додамо, що ФРН через своє минуле у Другій світовій війні зобов’язалася дотримуватися без'ядерної оборони в низці міжнародних угод, проте бере участь у програмі ядерного обміну НАТО.

Оценка материала:

5.00 / 2
Мерц хоче обговорити з Британією і Францією спільне використання їхньої ядерної зброї 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
09.03.2025 477
Еще колонки: Колонки / Блоги