НОВИНИ ДНЯ: У Києві 9 травня зберуться міністри закордонних справ ЄС: що відомо  Прогноз погіршився: у НБУ розповіли, що буде з ВВП 2025 року  Бурякові млинці з сирною начинкою: рецепт ефектної закуски  Українці зможуть побачити метеорний потік Ліриди: де і коли шукати на небі  Західні компанії не готові повертатися до Росії на умовах Кремля — Bloomberg  П'ять українських територій у "мирній угоді": Зеленський прокоментував заяви Віткоффа  Рецепт паски на літр молока: надбання багатьох поколіньвсі новини дня
Політика
Світ
10.03.2025 1664

У Трампа відреагували на небажання Ірану вести переговори зі США

В адміністрації президента США Дональда Трампа відповіли на відмову духовного лідера Ірану Алі Хаменеї вести переговори з Вашингтоном. Лідеру радять поставити інтереси народу вище терору.

_tramp_gettyimages_2169364423_19e6c82b826ecbaedacfb7b517599f66_650x410_10.03.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

У відповідь на коментарі Хаменеї, речник Ради національної безпеки Білого дому Брайан Г'юз майже слово в слово повторив вибір між переговорами та військовими діями, який, за словами Трампа, він запропонував Ірану.

"Ми сподіваємося, що іранський режим поставить свій народ і свої інтереси вище за терор", - йдеться у заяві Г'юза.

Раніше президент США Дональд Трамп в інтерв'ю Fox Business заявив: "Є два способи боротьби з Іраном: військовий, або ви укладаєте угоду". Його месседж стосувався ймовірності набуття Тегераном ядерної зброї.

Ядерна програма Ірану та позиція США

Висловивши відкритість до угоди з Тегераном, Трамп відновив кампанію "максимального тиску", яку він застосовував під час свого першого президентського терміну, щоб ізолювати Іран від світової економіки та звести його експорт нафти до нуля.

Під час свого президентського терміну 2017-2021 років, Трамп вивів США з історичної угоди між Іраном та великими державами, яка накладала суворі обмеження на ядерну діяльність Тегерана в обмін на послаблення санкцій.

Після того, як Трамп вийшов з угоди у 2018 році та знову запровадив санкції, Іран порушив і значно перевищив ці обмеження.

Керівник ядерної програми ООН Рафаель Гроссі заявив, що час для дипломатії накласти нові обмеження на діяльність Ірану вичерпується, оскільки Тегеран продовжує прискорювати збагачення урану до рівня, близького до використання у зброї.

Хоча Тегеран заявляє, що його програма балістичних ракет має суто оборонний характер, на Заході вона розглядається як дестабілізуючий фактор на нестабільному, охопленому конфліктами Близькому Сході.

Демарш Тегерану і мирні пропозиції Трампа

7 березня Трамп надіслав листа Тегерану з пропозицією провести переговори щодо ядерної програми Ірану. Президент США переконаний, що є два способи боротьби з Іраном - військовий або укладання угоди.

Однак духовний лідер Ірану Алі Хаменеї висловив небажання вести переговори з "зарозумілими державами" та звинуватив США у політиці "диктату" та "нав'язування".

Раніше Трамп заявив про намір підписати нову ядерну угоду з близькосхідною країною, і висловив небажання вдаватися до бойових дій та ударів по іранських ядерних об'єктах.

Оценка материала:

5.00 / 2
У Трампа відреагували на небажання Ірану вести переговори зі США 5.00 5 2
Політика / Світ
10.03.2025 1664
Еще материалы раздела «Світ»