НОВИНИ ДНЯ: Місячний посівний календар на квітень 2026  Україна отримає кошти на ремонт доріг: які напрямки у пріоритеті  Їм пощастить по-крупному: 6 знаків зодіаку, яким доля відкриває всі двері до кінця червня 2026  Ціни можуть зростати швидше: в НБУ попередили про зміну інфляційної траєкторії  Гороскоп на 26 березня: Тельцям - гроші, Левам - випробування  Нові предмети та стрільби: як закон про нацспротив змінить навчання школярів та студентів  Гороскоп на 26 березня для всіх знаків зодіаку: фінансові справи складуться на вашу користьвсі новини дня
18.03.2025 1320

НБУ звинуватив банки в заниженні депозитних ставок для населення

Банки України штучно занижують депозитні ставки для населення, ігноруючи заходи НБУ. Вони користуються неконкурентними перевагами.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на підсумки засідання Комітету з монетарної політики (КМП) НБУ.

Кілька членів КМП звернули увагу, що влив попередніх кроків з підвищення облікової ставки на депозитні ставки був недостатнім, тому відповідно є потреба в додаткових заходах.

З одного боку, завдяки розвороту політики НБУ зниження ставок за банківськими вкладами очікувано припинилося. З іншого боку, вплив стримують значний профіцит ліквідності в банківській системі, висока невизначеність, а також значна концентрація ринку.

"Так, окремі банки й надалі користуються неконкурентними перевагами концентрації надлишкової ліквідності, зокрема через нерівномірний перерозподіл значних соціальних виплат та зарплат військовим. Вони утримуються від перегляду власної процентної політики, ігноруючи відповідні кроки НБУ, що позначається на вкрай стриманому темпі підвищення рівня депозитних ставок у середньому по банківській системі", - йдеться в повідомленні.

З огляду на такий перебіг подій більшість членів КМП висловилася на користь калібрування операційного дизайну процентної політики, щоб створити додаткові стимули для банків конкурувати за вкладників і нарощувати обсяг строкових гривневих депозитів населення.

"У результаті частина попиту переорієнтується зі споживання та купівлі валюти на гривневі заощадження. Це сприятиме зниженню тиску на валютному ринку, економії міжнародних резервів і стійкішому сповільненню інфляції", - йдеться в повідомленні НБУ.

Оценка материала:

5.00 / 4
НБУ звинуватив банки в заниженні депозитних ставок для населення 5.00 5 4
Бізнес / Фінанси та банки
18.03.2025 1320
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»