НОВИНИ ДНЯ: Зміни у ВЛК від 1 квітня: які нововведення чекають на військовозобов’язаних  Трамп пригрозив Путіну перед новою телефонною розмовою — NBC News  США можуть застосувати силу для контролю над Гренландією, - заява Трампа  Вартість квартир різко переписали: які тепер ціни в Києві  Як довго триватиме російська агресія: Сікорський назвав два варіанти  Податки для ФОПів, підвищення ставок, банківська таємниця: що записали в Меморандум із МВФ  Мобілізація по-новому: що очікує на порушників цього рокувсі новини дня
28.03.2025 199

У соцмережах зросла кількість згенерованих ШІ фейків

Кількість фейків у соцмережах, згенерованих штучним інтелектом, останнім часом суттєво зросла, переважають картинки.

Про це заявив редактор інформаційної кампанії з протидії дезінформації «По той бік новин» Сергій Одаренко, повідомляють Контракти з посиланням на Укрінформ.

«Останнім часом частка фейків, згенерованих ШІ (особливо зображень), помітно зросла. Люди губляться в потоці інформації, не розуміючи, чому вірити», - підкреслив він.

За словами фактчекера, ШІ значно спрощує роботу фейкоробам, здешевлює і прискорює процеси, дозволяє створювати комплексні фейки (відео, аудіо, тексти). ШІ-модель замінює цілу команду: одна людина з його допомогою продукує великі обсяги брудного контенту, який заплутує споживача.

«Одна з найбільших ШІ-загроз – засилля контенту, створеного нейромережами, це ставить під сумнів справжні та важливі новини, світлини. Вже сьогодні це розмиває реальність та створює сприятливий ґрунт для маніпуляцій, і в майбутньому ця проблема загостриться», - сказав Одаренко.

Наразі в соцмережах найбільше продукують візуальні фейки, які у супроводі емоційного тексту розпалюють емоції користувачів. Завдання російських фейкоробів полягає саме у постійному вкиданні контенту, що виводить українців з рівноваги, підкреслив експерт. На його думку, це робить фейки особливо небезпечним інструментом дезінформації, однак не слід піддаватися емоціям і реагувати на них.

Як розповів редактор проєкту, зміна підходів Facebook щодо модерування контенту ніяк не запобігла поширенню фейків, і навіть навпаки.

«Марк Цукерберг заявив, що Facebook, Instagram і Threads більше не будуть суворо модерувати контент користувачів. Ми вже помітили, як це призвело до збільшення сумнівного контенту, який алгоритми Фейсбуку підсовують користувачам. Для українців це нерідко саме російський контент», - пояснив Одаренко.

На думку фактчекера, боротьба з дезінформацією в державі має бути системною, а її моніторинг цілодобовий, бо це явище стало вже надто масовим та агресивним.

«Важливо довести читачам, що ШІ дуже активно використовується ворогами і слід завжди дещо скептично сприймати ШІ-контент. Та існує категорія людей, які попри все поширюють фейки, виправдовуючись хоча б тим, що ШІ-зображення є «чудовою ілюстрацією правди». З ними працювати найважче», - констатував Одаренко.

Оценка материала:

5.0 / 2
У соцмережах зросла кількість згенерованих ШІ фейків 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
28.03.2025 199
Еще колонки: Колонки / Блоги