НОВИНИ ДНЯ: Повня 1 лютого відкриє вікно можливостей: удача посміхнеться п'ятірці знаків Зодіаку  Український "Оплот" виявився найкращим танком тайсько-камбоджійської війни, - аналітик  Загроза нової війни на Близькому Сході: Іран звернувся до США із жорсткою заявою  Зеленський відповів, чи він піде на наступні вибори президента  Земельний податок 2026 року: хто з українців не платитиме  Війна стає надто дорогою: у Путіна звужується "вікно" для вигідної угоди про мир — Bloomberg  Трамп наказав розробити плани швидких ударів по Ірану без тривалої війни, - WSJвсі новини дня
05.04.2025 421

США залишаються в НАТО: Рубіо спробував заспокоїти Європу

США не планують виходити з НАТО. Однак члени Альянсу мають збільшити витрати на оборону до 5% від ВВП - тобто значно більше, ніж зараз витрачає Вашингтон.

_marko_rubio_gettyimages_2193463523_f3cb9b7410674a73eb82966339eee656_650x410_05.04.25

Про це заявив держсекретар США Марко Рубіо, пише РБК-Україна з посиланням на його виступ на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Пам'ятайте про те, що США - це частина НАТО і ми такі ж активні, як і були раніше за всієї тієї істерії, що відбувається в мас-медіа у світі", - сказав він.

За його словами, президент США Дональд Трамп "чітко заявив", що він підтримує НАТО. "Ми збираємося залишитися в НАТО. Він ясно дав це зрозуміти", - заявив Рубіо.

Водночас він знову заявив про вимоги США до членів Альянсу збільшити витрати на оборону.

"Ми повинні вийти саме на реалістичний шлях зобов'язань з боку всіх країн-членів НАТО збільшити до 5% оборонні витрати", - заявив держсекретар. Він зазначив, що це має відбутися не за один рік, але треба "йти реалістичним шляхом".

За його словами, президент США заявив у першій каденції та другій каденції підтвердив, що він не проти НАТО. "Він проти НАТО, яка не має сил і засобів, які не можуть виконувати свої зобов'язання", - додав Рубіо.

Держсекретар заявив, що те, що відбувається у світі останніми роками, "тільки нагадує нам про те, що має бути потужна сила як фактор стримування".

Зазначимо, витрати США на оборону зараз становлять близько 3,5% від ВВП. Цільовим показником для НАТО зараз є 2%.

Оценка материала:

5.00 / 2
США залишаються в НАТО: Рубіо спробував заспокоїти Європу 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
05.04.2025 421
Еще колонки: Колонки / Блоги